سئو چیست؟

باسلام خدمت شما دوستان عزیز، در این مطلب از مجموعه مطالب طراحی سایت و اینترنت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که سئو چیست؟ چه کاربردهایی دارد و برای چه هدفی استفاده می‌شود، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

سئو یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که به عقیده بسیاری اصلی ترین و مهم ترین بخش آن در بحث جذب نیز است. ما در فرایند جذب در دیجیتال مارکتینگ قصد داریم که کاربران جدید را از روش های مختلف به سایت خود وارد کنیم. بهترین روش و ارزان ترین و هدفمندترین روش برای این کار سئو است.

سئو چگونه کار می‌کند

سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستوجو می‌باشد. موتور جستوجو را ما امروزه گوگل در نظر می‌گیریم. زیرا متداول ترین شکل جستوجو در بین کاربران اینترنتی امروزه گوگل است. درضمن شما اگر در گوگل سایت خود را بهینه کنید قطعا برای مابقی موتورهای جستوجو هم سایت خود را بهینه کرده‌اید.

حال این بهینه سازی موتورهای جستوجو به چه معنی ‌می‌باشد، فرض کنید شما به دنبال یک طراح سایت در شهر آمل می‌گردید. خب حال به گوگل مراجعه می‌کنید و کلمه طراحی سایت در آمل یا سفارش طراحی سایت در آمل را جستوجو می‌کنید. خب یک سری نتایج در صفحه به شما نشان داده می‌شود.

آیا فکر می‌کنید که این سایت ها به طور اتفاقی به این جایگاه رسیده اند. قطعا خیر…

آنها اصطلاحا روی کلمه کلیدی طراحی سایت در آمل سایت خود را سئو کرده‌اند تا در این کلمه در گوگل در جایگاه بهتری نمایش داده شوند.

خب این است کاربرد سئو…

سئو چه فایده ای‌ دارد؟

شما زمانی که در یک کلمه کلیدی در گوگل رتبه بهتری داشته باشید شانس دیده شدن بیشتری نیز دارید و اینگونه فروش و در‌آمد شما نیز بیشتر خواهد شد. مورد دیگری که سئو را بسیار ارزشمند می‌کند بحث رایگان بودن ترافیکی است که از سئو دریافت می‌کنید.

شما در گوگل به دو روش می‌توانید به جذب ورودی در سایت بپردازید. یکی ارگانیک یا رایگان است و دیگری پولی و تبلیغات به ازای کلیک در گوگل.

روش ارگانیک یا رایگان همان سئو است که ما با این روش می‌توانیم به جذب مخاطب هدفمند و رایگان به سایت بپردازیم.

سئو سایت چقدر طول می‌کشد؟

سئو یک فرایند کوتاه نیست و زمان بر است. معمولا برای سئو بین 6ماه تا یک سال زمان لازم است تا نتیجه مطلوب حاصل شود. پس نباید در فرایند سئو عجله کرد. باید حوصله به خرج داد تا نتیجه مدنظر حاصل گردد.

منبع: وب سنتر

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا