توسعه iOS 18 را به‌دلیل باگ‌های زیاد متوقف شد!

دیجیاتو نوشت: «کریگ فدریگی»، مدیر نرم‌افزار اپل، کارمندان را تحت فشار قرار داده است تا به‌جای توسعه ویژگی‌های جدید، به رفع اشکالات موجود بپردازند.

براساس گزارش بلومبرگ، اپل هفته گذشته کار روی iOS 18 همراه با macOS 15 ،watchOS 11 و tvOS 18 را برای مدت کوتاهی متوقف کرده است. گفته می‌شود دلیل این امر مشکلات و باگ‌های بسیار زیادی بوده که در نسخه آینده این سیستم‌عامل‌ها وجود داشته است.

طبق این گزارش، «کریگ فدریگی»، مدیر نرم‌افزار اپل، کارمندان این شرکت را تحت فشار قرار داده تا به‌جای راه‌اندازی ویژگی‌های جدید، به رفع اشکالات موجود در نسخه‌های آینده بپردازند. به گفته «مارک گرمن»، این تصمیم از چند سال گذشته توسط مدیر نرم‌افزار اپل گرفته شده است که راه‌اندازی دیرتر برخی ویژگی‌های نرم‌افزاری اخیر را توضیح می‌دهد.

وجود باگ‌های زیاد در نسخه اول iOS 18

توسعه iOS 18 را به‌دلیل باگ‌های زیاد متوقف شد!

گرمن همچنین در ادامه گزارش خود توضیح می‌دهد که اپل ماه گذشته «نسخه اول» به‌روزرسانی‌های iOS 18 ،macOS 15 و watchOS 11 سال آینده را ساخته است. بااین‌حال، تیم‌های غول فناوری پس از بررسی این نسخه باگ‌های غیرعادی زیادی پیدا کرده‌اند. به همین دلیل مدیران مسئول بخش‌های نرم‌افزاری اپل به کارمندان اعلام کرده‌اند که «توسعه ویژگی‌های جدید را به مدت یک هفته متوقف کنند تا روی برطرف‌کردن اشکالات کار کنند.»

اپل ظاهراً هفته گذشته این توقف یک‌هفته‌ای را اعمال کرده است که بااین‌وجود، انتظار می‌رود توسعه ویژگی‌های جدید iOS 18 و سایر سیستم‌عامل‌های این شرکت از چند روز دیگر آغاز شود.

تاکنون درباره iOS 18 شنیده‌ایم که اپل قصد دارد ویژگی‌های هوش مصنوعی را با آن ارائه کند. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به پاسخ‌گویی هوشمندانه‌تر به پیام‌ها در اپ Messages، پلی‌لیست‌های ساخته‌شده با هوش مصنوعی در اپل موزیک و نسخه جدید و باهوش‌تر سیری اشاره کرد.

در گزارش امروز همچنین به جزئیاتی در مورد تلاش کریگ فدریگی برای بهبود کیفیت نرم‌افزاری اپل در طول چند سال گذشته اشاره شده است که سیاست‌های ایجادشده توسط او به اپل کمک کرده تا در سال‌های گذشته نرم‌افزارهایی با کمترین میزان باگ را منتشر کند.

227227

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید