تعریف و تمجید علم الهدی از وزارت ارشاد دولتِ دامادش

فارس نوشت: امام جمعه مشهد با بیان این که هنرمند، فرزند این ملت است، گفت: در این شرایط، باید به‌صورت هدفمند هنرمندیابی کنید تا فرزندان انقلابی و متدین ملت از گمنامی خارج شوند و بتوانند در فضای بالطافت سینما، تئاتر، موسیقی و سایر ساحت‌های هنر، باتقوای خود تأثیر چشمگیری بر اطرافیان و جامعه بگذارند.

سید احمد علم‌الهدی در دیدار با محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، راهبرد مهم عملکرد این وزارتخانه را توسعه فرهنگ دینی در جامعه دانست و اظهار کرد: فضای مدیریتی وزارت فرهنگ، مناسب‌ترین فضا برای ایجاد وحدت فکری و همگرایی فرهنگی در جامعه است. برادران بزرگوار در هر گوشه از دستگاه فرهنگی کشور باید آگاه باشند که سیاست‌گذاری‌های آنان در ایران اسلامی باید بر بستر مبانی انقلاب، ارزش‌های دینی و باورهای مردم باشد.

وی افزود: این حساسیت کار شماست و باید به آن توجه داشته باشید. در یک نمونه، در این شهر علی‌بن موسی‌الرضا(ع) با بیش از ۱۰ میلیون زائر خارجی، تأثیرگذاری فرهنگ و هنر بر زائران و مجاوران غیرقابل‌انکار است‌. اینجاست که هنر با مردم پیوند برقرار می‌کند و معارف رضوی را به گوش جان مردم می‌رساند.

وی ادامه داد: هنر یکی از محوری ترین بسترهای جنگ نرم است که شما اهمیت آن را در سراسر کشور و به‌خصوص کلان‌شهرهایی با هویت فرهنگی و معنوی همچون مشهدالرضا(ع) بیشتر درک می‌کنید. اینجا اقتضائات زیارتی ویژه‌ای دارد که باید به آن توجه شود. اگر این ابزار در خدمت جریان انقلاب اسلامی و کارکردهای زیارتی مشهدالرضا(ع) باشد، آن‌وقت است که اهمیت مضاعف پیدا می‌کند و گره بزرگی از شرایط موجود باز می‌کند. به همین ترتیب، باید هنرمندان دغدغه اسلام و انقلاب داشته و فضای هنری کشور به گونه‌ای باشد که هنرمند دینی بتواند در آن با قدرت فعالیت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فضای هنری، فضای تهدید و ارعاب نیست. هنرمند فرزند این ملت است. در این شرایط، باید به‌صورت هدفمند هنرمندیابی کنید تا فرزندان انقلابی و متدین ملت از گمنامی خارج شوند و بتوانند در فضای بالطافت سینما، تئاتر، موسیقی و سایر ساحت‌های هنر، باتقوای خود تأثیر چشمگیر بر اطرافیان و جامعه بگذارند.

۲۱۹۲۱۵

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید