این پیکاپ برقی را می‌توان تا بی‌نهایت راند!/ عکس

زومیت نوشت: پیکاپ الکتریکی رم‌چارجر ۱۵۰۰ مدل ۲۰۲۵ را عملاً تا بی‌نهایت می‌توان راند؛ فقط به شرطی که باک بنزینی‌اش پر نگه داشته شود.

استلانتیس، شرکت مادر برندهایی چون دوج، کرایسلر و رَم، از خودرو الکتریکی جدیدی با یک ویژگی جالب‌توجه رونمایی کرد؛ پیکاپ رم‌چارجر ۱۵۰۰ مدل ۲۰۲۵ یک ژنراتور بنزینی دارد که با شارژ باتری‌ها در سفرهای طولانی، دامنه‌ی حرکتی را در عمل «نامحدود» می‌کند.

پیکاپ رم‌چارجر 1500 روی جاده

نکته‌ی هوشمندانه‌ی این استراتژی، بهره‌بردن خریداران از خوبی‌های هر دو گروه خودروهای الکتریکی و بنزینی است؛ با یکبار شارژ کامل باتری، رم‌چارجر ۱۵۰۰ تا حدود ۲۳۳ کیلومتر را به‌صورت کاملاً الکتریکی طی می‌کند؛ وقتی که باتری ۱۴۸ کیلوواتی آن به نفس‌های آخر خود رسید، یک ۳٫۶ لیتری V۶ بنزینی با راه‌اندازی ژنراتور ۱۳۰ کیلوواتی، فوراً وظیفه‌ی شارژ باتری‌ها را بر عهده می‌گیرد. بنا بر اطلاعیه‌ی استلانتیس، دامنه‌ی حرکت هیبریدی در این حالت به حدود ۱۱۱۰ کیلومتر می‌رسد.

این پیکاپ برقی را می‌توان تا بی‌نهایت راند!/ عکس

از لحاظ قدرتی، رم‌چارجر جدید از دو موتور الکتریکی (یک موتور ۲۵۰ کیلوواتی در جلو و یک موتور ۲۳۸ کیلوواتی در عقب) نیرو می‌گیرد که در لحظه قادرند ۶۶۳ اسب‌بخار نیرو و ۸۳۳ نیوتون-متر گشتاور را به چرخ‌ها بفرستند. نتیجه، شتاب ۰ تا ۹۷ کیلومتربرساعت ۴٫۴ ثانیه‌ای، ظرفیت بار ۱۱۹۰ کیلوگرمی و توانایی کشش ۶۳۵۰ کیلوگرمی پیکاپ مورد بحث است.

این پیکاپ برقی را می‌توان تا بی‌نهایت راند!/ عکس

درون پیکاپ جدید رم پر از صفحه‌نمایش است؛ یک صفحه‌ی ۱۲٫۳ اینچی به عنوان داشبورد دیجیتال، یک مانیتور اصلی ۱۴٫۵ اینچی برای بخش اینفوتیمنت (اطلاعات-سرگرمی) و در نهایت یک صفحه‌ی ۱۰٫۲۵ اینچی برای مسافران که به لطف پورت‌های HDMI، امکان اتصال دستگاهی مثل کنسول بازی نیز به آن فراهم است.

از دیگر امکانات رم‌چارجر ۱۵۰۰ می‌توان به هدآپ دیسپلی، آینه‌ی عقب دیجیتالی و ورود بدون کلید با استفاده از گوشی و کلید NFC اشاره کرد. قیمت خودرو جدید رم فعلاً نامشخص است.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا