این پلنگ، یک پارکور کار است!/ فیلم

دیدن افراد در حالی که مشغول انجام پارکور و کارهای باورنکردنی روی ساختمان‌ها هستند، بسیار شگفت‌انگیز است، اما غیر ممکن است تا کنون پلنگی را در حال انجام این حرکات دیده باشید.

دریافت 4 MB

تینا مزدکی_ این ویدیو که تاکنون بیش از 44000 بازدید داشته است، تصاویر شگفت‌انگیزی از عبور این پلنگ‌ها از میان بوته‌ها گرفته است. پلنگ به دور خود می‌چرخد و پلنگ دیگری پشت سر او ظاهر می‌شود. ناگهان پلنگ یک چرخش 360 درجه انجام می‌دهد و درست مانند یک حرکت پارکور به بالای درخت می‌پرد و نیز دیگری به دنبالش می‌آید.

فدراسیون جهانی پارکور آزاد، رانینگ پارکور را اینگونه تعریف می‌کند:«عمل حرکت از نقطه "الف" به نقطه "ب" با استفاده از موانع موجود در مسیر برای افزایش کارایی شما» و این واقعیت که این پلنگ‌ها این حرکت پارکور را انجم دادند،همه را شگفت زده کرد! حتی صدای خنده فیلمبردار حیات وحش را با دیدن این دو پلنگ در ویدیو شنیده می‌شود. این تصویر که پلنگ‌ها چقدر می‌توانند بپرند، توجه همه را جلب می‌کند.

این پلنگ، یک پارکور کار است!/ عکس

گربه‌سانان مختلفی را دیده‌ایم که سریع می‌دوند و مانند شیر، یوزپلنگ و این پلنگ می‌پرند. اما، درک اینکه آنها چقدر می‌توانند بپرند واقعا شگفت انگیز است. پلنگ‌ها «Panthera pardus» از راسته «Carnivora» گربه‌سانان چابکی هستند که وزن آن‌ها 30 تا 90 کیلوگرم است و طول آن‌ها بین 100تا 190 سانتی‌متر می‌رسند.

این پلنگ، یک پارکور کار است!/ عکس

طبق گزارش سازمان جهانی حیات وحش، پلنگ‌ها نه تنها می‌توانند به صورت افقی بالاتر از 5متر بپرند، بلکه آن‌ها می‌توانند تا 57 کیلومتر در ساعت در فواصل کوتاه بدوند، که به توانایی آن‌ها برای جهش بسیار بالا کمک می‌کند. توانایی جهش افقی به کنار، در مورد جهش عمودی نیز در کمال تعجب، پلنگ‌ها می‌توانند مستقیماً 3 متر بالا و پایین بپرند.

بیشتر بخوانید:

  • قلب سوسک، خوراک مورد علاقه قاتل ترسناک/ عکس

  • مار غول‌پیکری که زلزله آن را از زمین بیرون کشید!/ عکس

فدراسیون حیات وحش آفریقا بیان می کند که 9 زیرگونه پلنگ در این منطقه وجود دارد. در حالی که وقتی به پلنگ فکر می‌کنیم تصویری که در ذهن‌ها شکل می‌گیرد پلنگی در دشت‌های آفریقا باشد، با این حال می‌توان اطمینان داشت که آفریقا تنها جایی نیست که می‌توان پلنگ‌ها را پیدا کرد.

منبع: a-z-animals

227323

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید