این پسر ۱۸ ساله بزرگترین کمپانی‌ها را هک کرد و محکوم به حبس ابد شد!

دیجیاتو نوشت: یکی از اعضای نوجوان گروه هکری $Lapsus که سال گذشته اطلاعات زیادی از توسعه بازی GTA ۶ را فاش کرد و همچنین به شرکت‌های دیگری از جمله اوبر (UBER) و انویدیا نیز خساراتی را وارد کرد، اکنون به حبس ابد در بیمارستان محکوم شده است.

یک قاضی بریتانیایی، برای «آریون کورتاج» ۱۸ ساله که مبتلا به اوتیسم است به‌دلیل هک کردن شرکت سازنده بازی‌های GTA و همچنین افشای ویدیوهای مربوط به بازی موردانتظار GTA ۶، به حبس ابد در بیمارستان محکوم کرده است.

بیشتر بخوانید:

  • در ژاپن اژدها پیدا شد/ عکس

دادگاه در تصمیم خود اعلام کرده که کورتاج در حین بازداشت واکنش‌های خشونت‌آمیزی داشته است به‌همین دلیل تا آخر عمر در یک بیمارستان امن باقی خواهد ماند، مگر اینکه پزشکان تشخیص بدهند که او دیگر خطری به‌همراه ندارد. نکته جالب توجه دیگر اینکه این هکر در حالی که تحت حفاظت پلیس بوده، استودیو راکستار را فقط با استفاده از تلویزیون هتل، موبایل خود و یک دستگاه آمازون Firestick هک کرده است.

این پسر ۱۸ ساله بزرگترین کمپانی‌ها را هک کرد و محکوم به حبس ابد شد!

جرایم هکر نوجوان بازی GTA

«آریون کورتاج» ۱۸ ساله، سپتامبر سال ۲۰۲۲ و در حالی که برای جرایم قبلی خود با وثیقه آزاد بود، دست به یک حمله سایبری انفرادی زد. او ابتدا به شرکت مالی Revolut حمله کرد و اطلاعات حدود ۵۰۰۰ مشتری آن را سرقت کرد و دو روز بعد اوبر را هدف قرار داد و تقریباً ۳ میلیون دلار به آن خسارت وارد کرد. این هکر نوجوان سپس استودیو راکستار گیمز، سازنده بازی‌های GTA را هک کرد و به آن‌ها هشدار داد که کد منبع بازی GTA ۶ را منتشر خواهد کرد.

کورتاج همچنین در فوریه سال ۲۰۲۲ شرکت انویدیا را هک کرده بود که در جریان این حمله حدود یک ترابایت داده از آن به سرقت رفت. سپس حدود ۸۰ گیگابایت از داده‌های این شرکت توسط او منتشر شدند و هکر ۱۸ ساله همچنین تهدید کرد که مابقی اطلاعات را نیز منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

  • بمبی خطرناک در زیر منطقه منجمد قطب شمال

  • سلاح جدید اردوغان/ عکس

  • عکس عجیبی که تصویر روز ناسا شد!

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید