اپل همچنان بالاتر از سامسونگ، پادشاه بازار موبایل است!

زومیت نوشت: محموله‌های گوشی هوشمند در بازار ایالات‌ متحده در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری، با عرضه سری آیفون ۱۵ افزایش یافت.

فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری (جولای تا سپتامبر) در ایالات‌ متحده به‌طور پیوسته با رشد ۲۱ درصد نسبت‌ به سه‌ماهه‌ی دوم به ۳۱ میلیون دستگاه رسید.

یکی از مهم‌ترین دلایل رشد فروش گوشی در بازار آمریکا، عرضه‌ی سری آیفون ۱۵ بود که حدود ۳۴ درصد از سهم کلی فروش گوشی آیفون را در این کشور به‌خود اختصاص دادند. البته میزان فروش آیفون در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری درمقایسه‌با بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش یافته است.

اگرچه قیمت گوشی آیفون ۱۵ و به‌خصوص مدل‌های پرو این محصول نسبت‌ به بسیای از محصولات میان‌رده و پایین‌رده زیاد است، تبلیغات اپراتورها به اپل کمک کرد تعداد بیشتری گوشی بفروشد. به‌هرحال فروش این محصولات در اواخر سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری باعث شد با کاهش ۸ درصدی نسبت‌ به بازه‌ی زمانی مشابه سال ۲۰۲۲ به ۱۷٫۲ میلیون دستگاه برسد.

سهم برندهای گوشی هوشمند در آمریکا در سه ماهه سوم ۲۰۲۳

غول فناوری کره‌ی جنوبی در سه‌ماهه‌ی سوم ۶٫۸ میلیون گوشی هوشمند عرضه کرد که گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی زد فولد ۵ حدود ۲۰ درصد از حجم فروش این شرکت را به‌خود اختصاص دادند. درواقع سهم بازار گوشی سامسونگ در ایالات‌ متحده دربخش گوشی‌های تاشدنی ۸۷ درصد است. موتورولا از سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ تا کنون، بهترین فروش خود را در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری تجربه کرده و با رشد ۱۴ درصدی نسبت‌ به سال گذشته اکنون ۹ درصد بازار را دراختیار دارد.

مقایسه میزان فروش گوشی در آمریکا از ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳

TCL و گوگل به‌ترتیب با فروش ۱٫۳ میلیون و ۱٫۲ میلیون گوشی هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۳، هرکدام حدود ۴ درصد از سهم بازار آمریکا را دراختیار دارند. براساس اعلام Canalys، بازار گوشی‌های هوشمند ایالات‌ متحده درحال تثبیت است و انتظار نمی‌رود در سه‌ماهه‌ی چهارم سال جاری تغییر چشمگیری در آن ایجاد شود. Canalys سال ۲۰۲۴ را سال بهبود جزئی در بازار موبایل می‌داند.

جالب اینکه شرکت تحقیقاتی Canalys اعلام کرده روند روبه‌رشدی در خرید گوشی‌های قدیمی، گوشی‌های بازسازی‌شده و نگه‌داری دستگاه‌های کنونی برای مدت طولانی‌تر مشاهده می‌کند. بدین‌ترتیب تعداد افرادی که گوشی‌های جدید خریداری می‌کنند، کاهش یافته است.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا