اندازه عجیب مارمولک‌ها ۸۰ میلیون سال پیش/ عکس

یک کشف علمی که اخیرا صورت گرفته‌است می‌گوید مارمولک‌های دریایی غول‌پیکر، بیش از ۸۰ میلیون سال پیش در آب‌هایی در داکوتای شمالی، پرسه می‌زدند.

تینا مزدکی_ این گونه جدید «Jormungandr walhallaensis» نامیده شده‌است. نامی که هم از یک مار دریایی در اساطیر نورس و هم از شهر کوچک داکوتا، Walhalla، نزدیک جایی که فسیل این خزنده چندین سال پیش پیدا شد، گرفته شده است.

بر اساس مطالعه‌ای که ماه گذشته در بولتن موزه تاریخ طبیعی آمریکا منتشر شد، خزنده تازه کشف‌شده بخشی از گونه‌های موساسور است که مارمولک‌های دریایی بزرگی بودند که در زمان راه‌رفتن دایناسورها روی زمین زندگی می‌کردند.

آملیا زیتلو، نویسنده اصلی این مطالعه، که دانشجوی دکترای زیست‌شناسی تطبیقی است، می‌گوید: «اگر باله‌هایی را روی یک اژدهای کومودو قرار می‌دادید و آن را واقعاً بزرگ می‌کردید، اساساً شبیه آن می‌شد.»

به گفته موزه تاریخ طبیعی آمریکا، این مطالعه بر روی فسیلی متمرکز است که در سال ۲۰۱۵ در حفاری در شمال شرقی داکوتای شمالی کشف شد که در آن جمجمه، فک‌ها و ستون فقرات گردنی تقریباً کامل پیدا شده‌است.

اندازه عجیب مارمولک‌ها ۸۰ میلیون سال پیش/ عکس

حدس زده می‌شود که این نمونه حدود 7 متر طول داشته باشد و دارای باله، یک جفت ابرو به دلیل برآمدگی استخوانی روی جمجمه و دم کوسه مانند بوده‌است. تخمین زده می شود که حدود 80 میلیون سال پیش می زیسته است.

زیتلو، از دانشکده فارغ التحصیل ریچارد گیلدر، از موزه تاریخ طبیعی آمریکا، گفت:« همانطور که این حیوانات به این هیولاهای دریایی غول پیکر تبدیل شدند، دائماً در حال تغییر بودند. این کار ما را یک گام به درک چگونگی ارتباط همه این اشکال مختلف با یکدیگر نزدیکتر می کند.»

اندازه عجیب مارمولک‌ها ۸۰ میلیون سال پیش/ عکس

منبع: nypost

  • بیشتر بخوانید:

  • در این استخر ترسناک مرگ به کمین نشسته است/ عکس

  • اسب غول‌پیکری که رکورد گینس را شکست!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید