خبر خوش برای هواداران گوشی‌های آیفون

ایسنا نوشت: با توجه به کدهایی که تحلیلگران در نسخه بتای iOs ۱۷.۲ یافته‌اند، کاربران آیفون احتمالا به زودی بتوانند برنامه‌ها را از فروشگاه‌های برنامه ثالث دانلود کنند.

آخرین به‌روزرسانی نسخه بتای سیستم عامل iOS ۱۷.۲ شرکت اپل نشان می‌دهد که این شرکت احتمالا در حال برنامه‌ریزی برای اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها در دستگاه‌های خود باشد.

اندروید همیشه برای بارگذاری جانبی برنامه‌ها در دستگاه‌های خود راه حل ارائه داده است. چه دانلود یک برنامه محدود شده در یک منطقه برای گوش دادن به موسیقی با کیفیت بالا باشد، چه بارگذاری برنامه‌های جانبی که در هیچ فروشگاه برنامه‌ای موجود نیستند.

در مقابل، اپل همیشه در مورد ایده بارگذاری جانبی برنامه‌ها با استناد به نگرانی‌های امنیتی، محافظه‌کار بوده است، اما قوانین جدید ممکن است این غول فناوری را به سمت مخالف سوق دهد.

بیشتر بخوانید:

  • پیشگویی عجیب یک دانشمند درباره پیدا شدن آدم‌ فضایی‌ها

  • توقف تولید مشهورترین کامیون ایران/ چه ماشینی جایگزینش می‌شود؟/ عکس

  • همه‌ ماهواره‌هایی که ایران به فضا پرتاب کرده/ لیست ماهواره‌های در صف پرتاب

اپل به تازگی آخرین آپدیت بتای iOS ۱۷.۲ خود را در دسترس عموم قرار داده است و یک شگفتی پنهان برای کاربران آیفون در خود دارد. به گفته تحلیلگران پایگاه ۹to۵Mac، یک چارچوب عمومی جدید به نام «توزیع برنامه مدیریت شده» در کد بتای iOS ۱۷.۲ نشان می‌دهد که اپل ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها در دستگاه‌های خود باشد که به معنای دانلود برنامه‌ها از فروشگاه‌های برنامه ثالث و غیر از اپ استور است.

آنها ابتدا فکر می‌کردند که این کدها با نصب برنامه‌های سازمانی مرتبط باشد، اما خیلی زود متوجه شدند که اینطور نیست. با این حال، فعال کردن برنامه‌های جانبی در کشورهای خاص طبق مقررات محلی ضروری است.

بررسی‌های بیشتر نشان داد که این کدها دارای کنترل‌های اساسی برای دانلود، نصب و به‌روزرسانی برنامه‌ها از منابع خارجی است و به برنامه‌های دیگر اجازه می‌دهد تا از این نوع برنامه‌های افزودنی ایجاد کنند. یک مجوز جدید و استفاده نشده می‌تواند به برنامه‌های ثالث اجازه دهد تا برنامه‌های دیگری را روی آیفون نصب کنند.

تحلیلگران ۹to۵Mac می‌گویند: به عبارت دیگر، این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا فروشگاه‌های برنامه خود را ایجاد کنند.

مقرراتی که باید رعایت شوند

این اولین باری نیست که اپل به اضافه کردن برنامه‌ها روی دستگاه‌های خود اشاره می‌کند. در ماه آوریل در گزارشی از بلومبرگ ادعا شد که اپل در حال ایجاد زمینه برای بارگذاری جانبی برنامه‌ها با نسخه iOS ۱۷ است و به کاربران آیفون امکان دسترسی به این امکان رایج در تلفن‌های اندرویدی را می‌دهد.

اپل به طور سنتی اکوسیستم آیفون خود را بسته است، زیرا کاربران فقط می‌توانند برنامه‌ها را از فروشگاه برنامه‌های رسمی این شرکت(اپ استور) دانلود کنند، اما اکنون با فعال شدن بارگذاری جانبی، کاربران آیفون می‌توانند برای اولین بار برنامه‌هایی را که خارج از اپ استور وجود دارند، دانلود کنند. ضمن اینکه به توسعه‌دهندگان سیستم عامل iOS اجازه می‌دهد از پرداخت کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی خرید اپل از اپ استور اجتناب کنند.

دلیل احتمالی تغییر موضع اپل، قوانین جدید اتحادیه اروپاست که اپل را مجبور می‌کند خدمات و سکوهای خود را برای توسعه دهندگان دیگر باز کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که برنامه‌ها را از منابع مختلف دانلود کنند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد، یک بازنگری تاریخی در قوانین دیجیتال اتحادیه اروپاست که هدف آن محدود کردن سلطه شرکت‌های بزرگ فناوری است.

در حالی که اپل ممکن است در حال آماده شدن برای بارگذاری جانبی برنامه‌ها در دستگاه‌های خود باشد، اما همچنین بر ویژگی دیگری که با آخرین نسخه بتای iOS ۱۷ اضافه کرده است، تمرکز می‌کند و آن، ضبط ویدیوی فضایی برای فیلمبرداری سه بعدی است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای واقعی را با عمق و ابعاد ضبط کنند، اما تا زمانی که اپل ویژن پرو عرضه نشود، دستگاهی که شایعه شده است سال آینده عرضه می‌شود، نمی‌توانند آن‌ها را تماشا کنند.

۵۸۵۸

About admin

admin

دیدگاهتان را بنویسید