‍ ‍ تصویب طرح بزرگ گردشگری سد “حوضیان” الیگودرز

‍ ‍ تصویب طرح بزرگ گردشگری سد "حوضیان" الیگودرز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری الیگودرز سید موسی خادمی افزود: در صورت به بهره برداری رسیدن این طرح ، شاهد تحول عظیمی در توسعه استان و شهرستان الیگودرز خواهیم بود.
استاندار لرستان  یکی از اهداف کلان توسعه پایدار استان را تکیه بر بهره‌برداری از منابع طبیعی، آب، خاک، پوشش گیاهی و شرایط اقلیمی با محوریت کشاورزی و طبیعت‌گردی سازگار با محیط زیست عنوان کرد و افزود: یکی از این طرح‌های مهم در لرستان سد حوضیان الیگودرز است.

سد حوضیان از سدهای مخزنی با ظرفیت آبگیری ۳۰ میلیون متر مکعب بوده که در شهرستان الیگودرز احداث شده  و به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ،کلیدی و با اهمیت در برنامه‌های عملیاتی معرفی شده است.

همچنین در راستای تقویت و توسعه بخش گردشگری استان به عنوان یکی از محورهای سه‌گانه توسعه، طرح گردشگری سد حوضیان از دیگر پروژه‌های کلیدی و مهم در برنامه‌های عملیاتی است. 
این طرح شامل هتل، اقامتگاه بوم‌گردی، واحدهای پذیرایی، مجموعه تفریحات آبی، فروشگاه های صنایع دستی است که با توجه به آماده بودن زیرساخت‌ها و شرایط اقلیمی مناسب منطقه در دستور کار کارگروه گردشگری استان قرار گرفته است.

الیگودرز در شرق لرستان واقع شده است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *