۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند

۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند

[ad_1]

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تنها حدود ۱۳ هیات در استان اصفهان که بیشتر آنها مجوز فعالیت از تبلیغات اسلامی را نداشتند و تعهدنامه مربوط به ستاد محرم را امضا نکرده بودند تخلفات جزیی داشتند.

وی ادامه داد: این تخلفات بطور عمده شامل توزیع و پذیرایی چای و غذای نذری در ظروف بسته‌بندی نشده، نخل گردانی، نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی بود.

مسوول هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: تعداد معدودی از هیات‌ها نیز به انجام عزاداری خارج از عرف همانند سال‌های قبل با شیوه قمه زنی و یا سینه‌زنی بدون لباس پرداختند.

وی یادآور شد: این تخلفات از سوی تیم نظارتی ستاد محرم استان شامل نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌ها شناسایی و به هیات‌هایی که برای بارنخست و تنها یکبار تخلف کردند تذکر داده شد و  دیگر متخلفان به ستاد معرفی شدند تا درباره آنها برای لغو مجوز و یا شیوه‌های دیگر برخورد تصمیم گیری شود.

بابایی ادامه داد: این در حالیست که صحنه‌های زیبایی از هماهنگی و رعایت تمامی توصیه‌های بهداشتی در بسیاری از هیات‌ها از جمله در اصفهان، میمه، گرگاب، شاهین‌شهر و دیگر شهرستان‌ها دیده شد که از آنها  تشکر می‌شود.

وی بکار بردن روش‌های نو در عزاداری امسال را شامل استفاده نکردن از طبل و سنج، رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک و توزیع نذورات بصورت خام بین نیازمندان را قابل تحسین دانست.

در استان اصفهان افزون بر پنج هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی وجود دارد که یک هزار و ۴۰۰ هیات در شهر اصفهان فعال است.

[ad_2]

Source link

Previous post روزنامه‌های اصفهان دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
تعدادی درخت جنگلی منطقه گلیل شیروان در آتش سوخت Next post تعدادی درخت جنگلی منطقه گلیل شیروان در آتش سوخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *