۹۰۰ واحد توزیع مواد غذایی و مکان عمومی در خراسان رضوی پلمب شد

[ad_1]

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در حال اجراست، بیش از ۶۰۰ مرکز توزیع مواد غذایی و ۳۰۰ مکان عمومی که اصول بهداشتی را رعایت نکردند با هماهنگی مقام قضایی پلمب شدند.
علی اصغر حسنی اضافه کرد: در قالب طرح بسیج محیطی مقابله با کووید ۱۹ تاکنون بیش از ۵۴ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و افزون بر ۱۲ هزار بازدید از اماکن عمومی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری اتاق اصناف انجام شده است.
وی اضافه کرد: در این راستا ۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد و شهرستان های تابعه با هدف پیشگیری از شیوع کرونا بر فعالیت واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی و مراکز پرتردد نظارت دارند.
او ادامه داد: بسیج مقابله محیطی با کووید ‏-۱۹ و نظارت بر واحدهای صنفی تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی و مکان های پر ازدحام در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا پایان شکست کرونا ادامه خواهد داشت.

هم اکنون افزون بر ۷۵ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز جمعه اعلام کرد: تاکنون ۹۵ هزار و ۶۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور افزود: با تلاش همکاران ما در نظام آزمایشگاهی کشور، تاکنون ۴۷۵ هزار و ۲۳ مورد تست PCR کرونا انجام شده است.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر گذشته (آذر ۹۸) در شهر ووهان چین گزارش شد و به عنوان ویروسی نوپدید و پیچیده به بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران سرایت کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید