۸۰ درصد بجستانی‌ها غربالگری سلامت شدند

[ad_1]

دکتر علی قویدل عصر دوشنبه طی نشست خبری افزود: غربالگری سلامت نقش مهمی در شناسایی افراد ناقل و پیشگیری از شیوع و سرعت بخشی در درمان مبتلایان به کرونا دارد.

وی ادامه داد: سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کرونا (کووید-۱۹)  راه اندازی شده است.

وی گفت: مردم می توانند از طریق این سامانه با وارد کردن شماره ملی خود به سوالات خود ارزیابی پاسخ داده و راهنمایی لازم دریافت کنند.

قویدل افزود: مهمترین مولفه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا همکاری مردم و پرهیز آنان از رفت و آمدهای غیر ضروری است.

وی ادامه داد: مردم در آستانه روزها و شب‌های برات، نیمه شعبان و سیزده بدر از هرگونه حضور در اجتماعات و فضای سبز بپرهیزند تا هرچه زودتر شاهد مهار این بیماری باشیم.

وی گفت: افرادی که ناقل بیماری هستند ممکن است در ابتدا دارای هیچ گونه علائمی نباشند وخطر آنان در انتقال بیماری به اشخاص سالم بیشتر از افراد تحت درمان است لذا با توجه به ناشناخته بودن افراد ناقل بیماری مردم باید ضمن رعایت همه موازین بهداشتی از ماسک و دستکش در معابر عمومی استفاده کنند.

قویدل افزود: مردم و خیران بجستانی طی یک ماه گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون ریال در قالب اهدای بسته‌های بهداشتی، ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کردند.

شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

شهرستان ۴۰ هزار نفری بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید