۷۹ سند استاندارد ملی پارسال تدوین و بازنگری شد

[ad_1]

هاشم علایی روز پنجشنبه گفت: سازمان ملی استاندارد به عنوان تنها مرجع رسمی و متولی قانونی در کشور مسئولیت تدوین و نشر استانداردها را بر عهده دارد.

وی افزود: پارسال همچنین ۱۶ استاندارد ملی توسط کارشناسان استاندارد اردبیل تدوین و مصوب شده و به عنوان سند ملی در پورتال اداره کل استاندارد استان و پورتال سازمان ملی استاندارد ایران در دسترس عموم قرار گرفت.

وی اظهار داشت: استانداردهای تدوین شده در در حوزه های چوب و فراورده های چوبی، خوراک و فراورده های کشاورزی، گردشگری و خدمات، اطلاعات و فناوری، مکانیک، مصالح ساختمانی، مدیریت کیفیت، محیط زیست انجام گرفته است.

وی بیان کرد: بررسی استانداردهایی ‌که پنج سال از تدوین آن ها گذشته از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است و بازنگری آنها بطور مداوم انجام می گیرد.

علایی اضافه کرد: بر همین اساس و طبق برنامه عملیاتی سال گذشته بازنگری ۶۰ استاندارد ملی در دستور کار این اداره کل قرار داشت که با تلاش کارشناسان با انجام ۶۳ مورد بازنگری بیش از برنامه مدون عمل شد.

وی هدف از تدوین و بازنگری استانداردهای ملی را به روزرسانی و ارتقای کیفیت مطابق با نیازهای جامعه ذکر کرد و ادامه داد: بیشتر بازنگری های انجام شده در زمینه های مکانیک، برق، مهندسی پزشکی و مصالح ساختمانی بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید