۷۳ کشور در فهرست ممنوعیت ورود به ژاپن قرار می‌گیرند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «موتگی توشی میتسو» وزیر خارجه ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد: این مناطق شامل ایالات متحده، کانادا و تمام چین و کره جنوبی و همچنین بریتانیا و یونان اغلب اروپا را در بر می‌گیرد. 

این فهرست به روز شده تمام ۷۳ کشور و قلمرو از جمله آفریقا، آمریکا جنوبی و بخش‌هایی از خاورمیانه را در بر خواهد گرفت پیش از این کشورهای دیگری مانند ایران در این فهرست قرار گرفته بودند. 

خارجیانی که ظرف ۱۴ روز از ورودشان به ژاپن در هر یک از این مناطق بوده‌اند اجازه ورود به ژاپن نخواهند داشت. 

موتگی همچنین گفت که وزارت خارجه هشدار سفر برای این ۴۹ کشور و منطقه را به سطح ۳ افزایش داده است و از شهروندان ژاپنی می‌خواهد که از مسافرت به آن‌ها خودداری کنند. 

این هشدار برای تمام کشورها و مناطق بغیر از آن‌هایی است که در رده ۳ قرار داشته و به رده ۲ ارتقا داده شده‌اند به شهروندان ژاپنی نسبت به سفرهای غیرضروری به چنین مکان‌هایی هشدار داده می‌شود. 

ویروس کرونا تا کنون در ژاپن دو هزار و ۲۲۹ تن را مبتلا کرده و ۶۶ تن را هم به کام رگ فرستاده است همچنین در این کشور تا کنون ۴۲۴ تن درمان شده‌اند. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۸۵۸ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده که ۴۲ هزار و ۱۵۱ تن فوت شده و ۱۷۸ هزار و ۹۹ نفر هم بهبود یافته‌اند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید