۶ هزار کیلوگرم پودر استخوان فاسد در مریوان معدوم شد

۶ هزار کیلوگرم پودر استخوان فاسد در مریوان معدوم شد


دکتر مسعود خاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ کارشناسان شبکه دامپزشکی در راستای اجرای طرح رصد و پایش به صورت هفتگی مراکز تولید، تگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی و مراکز خدماتی دامپزشکی بخش خصوصی را مورد بازدید و بازرسی قرار می‌دهند.

وی افزود: در یکی از این بازرسی‌ها ۳۰۰ کیسه پودر استخوان هر کیسه معادل ۲۰ کیلوگرم و جمعا ۶ هزار کیلوگرم که به عنوان مکمل در تولید خوراک طیور از آن استفاده می شد در یکی از کارخانه های تولید خوراک دام و طیور مریوان بدلیل عدم گواهی بهداشتی و عدم هویت و مشخصه محل تولید کننده کشف و ضبط شد.

رییس شبکه دامپزشکی مریوان یادآور شد: بعد از تشکیل پرونده این تخلف به مراجع قضایی ارسال و با هماهنگی نمایندگان شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست شهرستان در یک مکان مناسب معدوم شد.

وی تاکید کرد: در شهرستان مریوان تعداد سه واحد کارخانه تولید خوراک دام و طیور فعال هستند که تمام امور آنها تحت نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی است و هرگونه محموله مرتبط با دامپزشکی که فاقد گواهی حمل قرنطینه ای و نبود مشخصات کامل محل تولید کننده بر روی بسته بندی و عدم رعایت دمای مناسب باشد بدون هیچ مماشتی با اخذ دستور قضایی ضبط و معدوم خواهد شد.

شهرستان مریوان دارای ۳ کارخانه تولید خوراک دام و طیور، ۶۷ واحد مرغداری صنعتی پرورش نیمچه گوشتی و یک واحد مرغداری تخم گذار است.

جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.
شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *