۶ هزار بسته معیشتی در یزد توزیع شد

[ad_1]

سرهنگ رضا پورشمسی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با قدردانی از مردم و خیران در همراهی با بسیج افزود: کمک‌رسانی به نیازمندان همراه با امور فرهنگی و همراهی گروه‌های جهادی و انقلابی ادامه دارد .

وی به راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مواسات و کمک مومنانه به فرمان مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: این قرارگاه زیرنظر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد فعالیت خود را آغاز کرد.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: این قرارگاه با همراهی و عضویت مردم مومن و انقلابی و همکاری تشکل‌ها و دستگاه‌های مختلف با محوریت امامان جمعه و سپاه و بسیج در تمامی شهرستان‌ها در کنار مساجد و پیگیری پایگاه‌های مقاومت راه‌اندازی شد.

پورشمسی اظهار کرد: رزمایش کمک مومنانه با همراهی و هماهنگی فعالان مساجد و مشارکت روحانیان هر مسجد ماموریت ها را انجام می دهد چون در نظام اسلامی مسجد به عنوان مرکز تمدن اسلامی در محلات قرار دارد.

وی بیان کرد: تمام پایگاه‌های مقاومت خواهران و برادران که در مساجد فعالیت دارد در رزمایش کمک مومنانه فعال هستند و همچنین برخی مساجد بدون پایگاه یا حسینیه‌هایی که پایگاه‌های بسیج در آن مستقر است در این طرح مشارکت دارند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: عموم مردم فداکار  برای مشارکت در رزمایش کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۳۴۱۰۳۷۱۵۵۴۵۴۵۱ و یا شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۳۶۷۲۵ به نام مجمع خیران جهاد بسیجی واریز کنند.

 همچنین جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به اینکه شیوع کرونا در کنار مشکلاتی که برای مردم به وجود آورد موجب همدلی و نمونه ایثار و جهاد را به نمایش گذاشت، گفت: در این دوران به خوبی تفاوت تمدن غرب و تمدن اسلامی ایرانی  مشخص شد.

سرهنگ حسین زارع کمالی افزود: از ابتدای شیوع کرونا، مجموعه سپاه قرارگاه پدافند زیست محیطی را با کارگروه‌های مورد نیاز ایجاد کرد و از دوم اسفندماه سال گذشته این قرارگاه فعال شد.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت تاکنون  ۱۷۰ هزار انواع ماسک و دستکش و  ۱۰ هزار لیتر الکل و مقادیر بسیار زیادی محلول‌های ضدعفونی قاچاق کشف و تحویل مراجع مربوطه شد.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: تاکنون در راستای مقابله با بیماری کرونا در سایه همدلی با دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسوولان و بسیجیان اقدام‌های مورد نیاز صورت گرفت .

زارع کمالی از همکاری  ۱۰۶ پزشک از بسیج جامعه پزشکی با مراکز درمانی برای معالجه بیماران و خدمت به کادر درمانی و پزشکی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد.

به گفته وی، همچنین تاکنون توسط کارگروه رفع آلودگی و گندزدایی، روزانه سه هزار نفر از بسیجیان با هماهنگی معاون بهداشت و درمان علوم پزشکی و شهرداری ماموریت خود را انجام دادند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رجمعیت ۳۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.

ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

همچنین  رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز پنجشنبه اعلام کرد: تاکنون ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان  به چهار هزار و ۸۶۹ تن رسید.

کیانوش جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۲۸ فروردین) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی هزار و ۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند.

وی بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۵۲ هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹  بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند و سه هزار و ۵۹۴ تن تحت مراقبت قرار دارند.

وی گفت: تاکنون ۳۱۰ هزار و ۳۴۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در بیش از ۱۰۰ آزمایشگاه تشخیصی مورد تایید وزارت بهداشت  انجام شد.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: از مردم می خواهیم با پرهیز از هر تردد غیر ضروری یاری رسان کادر بهداشتی و درمانی و ستاد ملی مدیریت کرونا باشند و امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم به زودی به یاری الهی خبر خوش مهار کرونا را در ایران اعلام کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید