۵۵۲ دستکاه موتور سیکلت در تاکستان رفع توقیف شد

[ad_1]

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: در راستای رعایت حقوق شهروندی، طرح رفع توقیف موتورسیکلت از پارکینگ های شهرستان تاکستان از ابتدای ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شده است.

حسین رجبی افزود: ۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه موتورسیکلت در پارکینگ های سطح شهرستان شناسایی و ثبت شده بود که از این تعداد، ۵۵۲ دستگاه به  مالکین آن مسترد شده است.

وی تصریح نمود: متاسفانه برخی از موتورسکلت ها بیش از ۱۰ سال در این پارکینگ نگهداری و جهت استرداد آنها تصمیم گیری نشده بود.

رجبی در ادامه به مشکلات این پارکینگ ها اشاره کرد و افزود: استهلاک تعداد زیادی موتورسیکلت بدلیل مسقف نبودن پارکینگ،ناکافی بودن تعداد نگهبانان پارکینگ(عدم تامین امنیت)، خاموش بودن دوربین های مستقر در پارکینگ، بی ضابطه بودن اخذ هزینه پارکینگ از مردم که هیچ مبنای قانونی ندارد، عدم نظارت متصدی پارکینگ بر مجموعه تحت تصدی از جمله مشکلات موجود در این مکان ها بود.

این مقام قضائی در خصوص قصور در نگهداری از وسایل نقلیه توقیف شده،گفت: خسارت وارده توسط متصدی پارکینگ پرداخت خواهد شد و چنانچه متصدی خسارت را پرداخت نکند، مالک می تواند از طریق محاکم جهت طرح دعوی اقدام نماید.

دادستان تاکستان در پایان خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه اموال مذکور به لحاظ عدم شناسایی مالک یا مالکین بلاصاحب تلقی می شود،به استناد اصل ۴۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وماده ۳ قانون اموال بلاصاحب ودراجرای فرمان سال ۱۳۶۸ حضرت امام (ره) جزء اموال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شناخته شده و در اختیار آن مرجع جهت فروش قرار می گیرد تا وفق مقررات مربوطه اقدام نمایند و بدیهی است درصورت شناسایی یا مراجعه مالکین اموال مزبور، اقدام قانونی در خصوص پرداخت وجه آن به مالکین پس از کسر هزینه اعمال می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید