۴۶۰ مدرسه خراسان رضوی مجری طرح خوانا

۴۶۰ مدرسه خراسان رضوی مجری طرح خوانا

[ad_1]

ابوالحسن حقیقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با معاونت فرهنگی شهرداری مشهد در اجرای طرح آموزش مفاهیم و قصه‌های شاهنامه به نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان پایه چهارم ابتدایی شهر مشهد ٣٢ مدرسه به صورت آزمایشی در سال تحصیلی اخیر اجرای طرح را برعهده گرفتند.

وی ادامه داد:پارسال دو هزار و ٢٨۵ نوآموز پیش‌دبستانی و دانش‌آموز پایه چهارم ابتدایی دراین طرح که به نام طرح خوانا نامیده می‌شود شرکت داشتند.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: دوره آموزشی ضمن خدمت این طرح با شرکت ١٧٠ نفر از همکاران نواحی هفتگانه شهر مشهد و منطقه تبادکان در آذرماه سال ١٣٩٨ برگزار شد.

حقیقی افزود: برپایی نمایشگاه‌های درون مدرسه‌ای، نقالی و شاهنامه‌خوانی در مدارس، برگزاری کارگاه‌های شاهنامه‌خوانی ویژه دانش آموزان و اولیاء و ساخت ماکت داستان‌های شاهنامه توسط دانش‌آموزان نمونه‌ای از فعالیت‌های اجرا شده در قالب این طرح در مدارس مجری هستند.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال صورت گرفته از این طرح در سال تحصیلی آینده ٢۶٠ مدرسه و ٢٠٠ مرکز پیش دبستانی به عنوان مجری طرح مدرسه خوانا فعالیت خواهند داشت.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:حرکت در مسیر چرخش‌های تحول‌آفرین و بهره‌گیری از جدیدترین یافته‌های علمی در زمینه تحولات آموزشی و پروژه‌های آزمایشی از جمله نوآوری‌های طرح مدرسه خوانا محسوب می‌گردد.

حقیقی افزود:در راستای طرح آموزش مفاهیم و قصه‌های شاهنامه به نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان پایه چهارم ابتدایی شهر مشهد، به هریک از مدارس مجری حواله ٣٠ میلیون ریالی خرید کتاب اهدا شده است.

وی ادامه داد:ارتقاء مهارتهای چهارگانه زبانی و آداب و مهارتهای زندگی، ارتقاء جایگاه کشور در آزمون جهانی سواد خواندن، تقویت زبان ملی در مناطق دو زبانه و تقویت هویت اسلامی ایرانی از جمله اهداف این طرح به شمار می‌آیند.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است.

[ad_2]

Source link

تجمعات بازدارندگی ماسک در برابر نفوذ ویروس را کاهش می‌دهد Previous post تجمعات بازدارندگی ماسک در برابر نفوذ ویروس را کاهش می‌دهد
تزریق پنج هزار میلیارد ریال از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل Next post تزریق پنج هزار میلیارد ریال از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *