۳۷۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بهزیستی استان مرکزی تخصیص یافت

[ad_1]

«زهرا امینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۹۷ طرح اشتغالزا برای جذب این منابع مالی به بانک معرفی شده است که تاکنون  ۷۸۴ طرح از سوی بانک‌های عامل پذیرفته شده و در نهایت به ۵۱ طرح تسهیلات پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: مددجویان واجد شرایط بهزیستی استان می‌توانند برای اشتغالزایی متقاضی وام به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات باشند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: هر کارفرما که با هماهنگی این اداره کل مددجوی بهزیستی را به کار بگیرد در ازای  قرارداد منعقد شده از ۵۰۰ میلیون تا سقف۲۰ میلیارد ریال برای حداقل ۴۰ نفر با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت هفت سال می‌تواند از تسهیلات بهره‌مند شود.

امینی، درخصوص حمایت بهزیستی از طرح‌های اشتغال‌زایی جامعه هدف بهزیستی، اظهارکرد: یکی از ظرفیت‌های سازمان بهزیستی، تسهیل کردن شرایط برای اشتغال جامعه هدف است.

وی اظهار داشت: حمایت از طرح‌های کارآفرینی با رویکرد مدیریت زنجیره تامین است که به‌صورت زنجیره به طرح خود نگاه کنند یعنی از ابتدا در حوزه تامین مواد اولیه برای تولید یک محصول، طراحی و تولید  محصول، فروش و بازاریابی و خدمات پس از فروش را در نظر بگیرند و فرآیند تولید یک محصول به طور کلی مشخص شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مددجوی بهزیستی برای دریافت تسهیلات اشتغال نیاز به معرفی ۳ تا ۴ ضامن ندارد و با یک ضامن که ضمانتش کفاف کارمزد میزان تسهیلات را دهد وام اعطا می‌شود.

۶۵ هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید