۳۶۲ مدرسه روستایی در زنجان فاقد اینترنت هستند

[ad_1]

صالح نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع مدارس فاقد اینترنت ۳۱۰ مدرسه در مناطق روستایی دور افتاده استان واقع هستند و برای ۵۲ مدرسه روستایی نیز جهت پوشش این فناوری اقداماتی انجام شده است.

وی اضافه کرد: طی سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان موضوع یاد شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با احصاء مشکلات و ایجاد آنتن‌ها پوشش کامل مدارس این روستاها به اینترنت برقرار و موجب تحولاتی در این حوزه شود.

این مسؤول ادامه داد: شمار دانش آموزان واقع در روستاهای دور افتاده اندک بوده، هر چند راهکارهای مختلفی برای آموزش های درسی آنان از طریق ارسال بسته های آموزشی و آموزش مجازی به واسطه تلویزیون انجام می گیرد اما پوششی اینترنتی امری مهم و ضروری به نظر می رسد.

وی اظهار داشت: برنامه ششم توسعه پوشش اینترنت صرفا برای مدارس واقع در روستاهای بالای ۲۰ خانوار بوده که شیوع ویروس کرونا تقویت زیرساخت های اینترنتی در این مناطق را بیش از گذشته ضروری کرده و این امر بیش از گذشته مورد توجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

نجفی افزود: از مجموع حدود ۲۰۰ هزار دانش آموز این استان ۱۱ هزار دانش آموز فاقد اینترنت هستند که امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم مشکلات و موانع بوجود آمده در این حوزه نیز به زودی برطرف شود.

وی بیشترین مدارس روستایی فاقد اینترنت را در شهرهای ماهنشان، ایجرود، انگوران، زنجانرود و بخش مرکزی زنجان عنوان کرد و گفت: علاوه بر آموزشهای مجازی و با توجه به شمار کم دانش آموزان، در شرایط کرونایی حاکم، دروس بصورت حضوری نیز توسط معلمان ارائه می شود.

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: هزینه اتصال هر مدرسه به اینترنت منهای باند و ترافیک اینترنت که دولت هزینه های آن را می پردازد، ۳۰ میلیون ریال است که هدف دولت با پوشش کامل این فناوری بهره مندی گروه‌های هدف و کاهش مشکلات این بخش است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه اتصال مدارس به شبکه ملی از دی ماه سال ۹۸ شروع شده و تاکنون بیش از یک‌هزارو ۳۰۰ مدرسه در استان از اینترنت رایگان بهره مند شده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید