۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز آزادسازی شد

۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز آزادسازی شد

[ad_1]

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدامات به منظور حفاظت از حقوق بیت المال و صیانت از کاربری اراضی با هماهنگی دستگاه قضایی استان البرز به ویژه  روسای دادگستری  شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد و دادستان‌های این 2 شهرستان انجام شد.

وی افزود: پس از  بررسی و اقدامات قضایی  با پشتیبانی خوب نیروهای فرماندهی انتظامی ساوجبلاغ و نظرآباد ساخت وسازها در اراضی کشاورزی قلع و قمع ها شد.

موسوی اظهار داشت: در اجرای تبصره ۲  از ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در روستاهای قاسم آباد بزرگ و کوچک تعداد ۶۲۰ مورد  تغییر کاربری شامل ۴۱۵ مورد دیوار کشی، ۹۶ مورد محوطه سازی، ۶۹ مورد احداث بنا اعم از مسقف و یا در حال تکمیل،۳۰ مورد استخر،۱۰ مورد دپوی مصالح ساخت بنا شناسایی و مورد قلع و قمع قرار گرفت که در مجموع مساحت ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شده است .

فرمانده یگان حفاظت ضمن توصیه به  مردم مبنی بر استعلام از جهاد کشاورزی قبل از هر گونه معامله و خرید اراضی و همچنین اطلاع از قوانین حفظ کاربری، گفت: مردم مراقب اندوخته های سرمایه ای خود باشند تا اینکه به دلیل عدم اطلاع از عواقب قانونی برخورد با بناهای غیر مجاز دچار خسارت مالی نشوند.

وی بیان داشت: این یگان شناسایی و معرفی افرادی که مالک بوده  و یا  با خرید اراضی نسبت به قطعه بندی و خرد کردن به قصد منفعت طلبی شخصی با فروش به اشخاص موجب لطمه به سرمایه های کشور و به مخاطره انداختن امنیت غذایی در جامعه می شوند به دستگاه قضایی را در دستور کار خود قرار داده است.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

[ad_2]

Source link

دلمان برای مادر پیرمان تنگ شده! Previous post دلمان برای مادر پیرمان تنگ شده!
حواشی ادامه دار کارگردان ۸۷ ساله Next post حواشی ادامه دار کارگردان ۸۷ ساله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *