۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز آزادسازی شد

[ad_1]

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدامات به منظور حفاظت از حقوق بیت المال و صیانت از کاربری اراضی با هماهنگی دستگاه قضایی استان البرز به ویژه  روسای دادگستری  شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد و دادستان‌های این 2 شهرستان انجام شد.

وی افزود: پس از  بررسی و اقدامات قضایی  با پشتیبانی خوب نیروهای فرماندهی انتظامی ساوجبلاغ و نظرآباد ساخت وسازها در اراضی کشاورزی قلع و قمع ها شد.

موسوی اظهار داشت: در اجرای تبصره ۲  از ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در روستاهای قاسم آباد بزرگ و کوچک تعداد ۶۲۰ مورد  تغییر کاربری شامل ۴۱۵ مورد دیوار کشی، ۹۶ مورد محوطه سازی، ۶۹ مورد احداث بنا اعم از مسقف و یا در حال تکمیل،۳۰ مورد استخر،۱۰ مورد دپوی مصالح ساخت بنا شناسایی و مورد قلع و قمع قرار گرفت که در مجموع مساحت ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شده است .

فرمانده یگان حفاظت ضمن توصیه به  مردم مبنی بر استعلام از جهاد کشاورزی قبل از هر گونه معامله و خرید اراضی و همچنین اطلاع از قوانین حفظ کاربری، گفت: مردم مراقب اندوخته های سرمایه ای خود باشند تا اینکه به دلیل عدم اطلاع از عواقب قانونی برخورد با بناهای غیر مجاز دچار خسارت مالی نشوند.

وی بیان داشت: این یگان شناسایی و معرفی افرادی که مالک بوده  و یا  با خرید اراضی نسبت به قطعه بندی و خرد کردن به قصد منفعت طلبی شخصی با فروش به اشخاص موجب لطمه به سرمایه های کشور و به مخاطره انداختن امنیت غذایی در جامعه می شوند به دستگاه قضایی را در دستور کار خود قرار داده است.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید