۱۹ نیروی دولتی افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

[ad_1]

«ذبیح الله امانی» سخنگوی استاندار سرپل افغانستان امروز چهارشنبه به رسانه های محلی این کشور گفت که جنگجویان طالبان شب گذشته بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در شهرهای «سوزمه قلعه» و «سانچارک» این استان حمله کردند که در نتیجه ۱۱ نیروی دولتی کشته شدند.

وی افزود که در این حمله به افراد طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است اما شمار دقیق آن روشن نیست.

«طلوع نیوز» افغانستان هم در خبری از استان «لوگر» در جنوب کابل پایتخت اعلام کرد که افراد طالبان شب گذشته به پاسگاه‌های نیروهای دولتی که از معدن مس «عینک» محافظت می‌کردند، حمله کرده‌اند که در نتیجه آن ۸ پلیس کشته شده‌اند.

بازداشت عضو ارشد داعش

اداره امنیت ملی افغانستان در اعلامیه مطبوعاتی ریاست عمومی، از بازداشت منیب مشهور به «ابوبلال» شهروند پاکستانی و از اعضای شورای مرکزی شاخه خراسان داعش خبر داده است.

در اطلاعیه‌ اداره امنیت ملی که به ایرنا فرستاده شده، آمده است که منیب شهروند با اصلیت پاکستان به (ابوبلال، حارث، ابوهلال و ابوهُمام) شهرت دارد.

وی به‌عنوان قاضی، مسئول هماهنگی و ارتباط شاخه‌ خراسان داعش و گروه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه، شبکه‌ حقانی، سپاه صحابه، جمعیت العلمای اسلام مربوط به مولوی فضل الرحمان و شورای پیشاور طالبان بوده است.

براساس اطلاعیه، وی همچنین بهعنوان مسئول ارتباطی شورای مرکزی داعش شاخه‌ خراسان با گروه‌های تروریستی و سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای تعیین شده بود.

در اطلاعیه اداره امنیت ملی افغانستان آمده است که منیب در تحقیقاتی که از وی انجام شده است، در مورد چگونگی تبانی و تشریک مساعی شاخه‌ خراسان داعش و گروه‌های تروریستی دیگر مانند لشکر طیبه و گروه حقانی صحبت کرده است.

امنیت ملی افغانستان گفته است که منیب، عضویت سابق القاعده را نیز داشته و از افراد کلیدی این گروه تروریستی بوده است.

در یک ماه گذشته نیروهای امنیتی افغانستان موفق شده اند تا سرکرده شاخه خراسان داعش و دو تن دیگر از افراد بلندپایه گروهک تکفیری را دستگیر کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید