۱۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه راه آهن اردبیل هزینه شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، خیرالله خادمی  روز پنجشنبه در جریان بازدید از روند اجرای پروژه راه آهن اردبیل افزود: رقمی نزدیک به  همین اندازه نیز باید تا سال آینده برای پروژه هزینه  شود تا پروژه در فاز اول آماده بهره برداری شود.

وی بیان کرد: تزریق اعتبارات از سایر منابع و ماده ۵۶،  بانک ملی و منابع تملک دارایی با تخصیص بالای ۱۰۰ در صد انجام گرفته است.

خادمی با اشاره به اجرای مطلوب بخش‌های مختلف این پروژه بر اساس زمانبندی انجام گرفته، گفت: برای این پروژه هفت ایستگاه پیش‌بینی شده که  ۹۵ درصد از عملیات اجرایی بزرگترین ایستگاه این خط آهن( ایستگاه اردبیل) با ۲۴ هزار متر مربع اجرا شده است.

وی با بیان اینکه تا چهارماه آینده عملیات اجرایی این ایستگاه  به پایان می رسد، بیان کرد: سه ایستگاه از هفت ایستگاه این پروژه مهم بوده و تا پایان سال اجرای  به بهره بردرای می‌رسند.

او با اشاره به انجام روسازی ۱۷ کیلومتر از عملیات راه آهن اردبیل گفت: با اجرای ماهانه ۱۰ کیلومتر از این عملیات تا پایان سال  ۱۰۰ کیلومتر از روسازی پروژه  انجام  خواهد شد.

خادمی گفت: این پروژه  یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی کشور بوده و ۳۱ کیلومتر تونل در مسیر اجرا  دارد.

وی  با اشاره به وجود ۵ کیلومتر پل و زیبایی احجام، این پروژه را  یکی از کم نظیرترین پروژه ها در کشور دانست.

به گفته  وی زیرسازی این پروژه حدود ۸۵ درصد پیشرفت دارد و  تا پایان سال اجرای ابنیه تمام و قسمت هایی که منفک هستند، به هم متصل می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید