یک میلیون متر مربع از معابر روستایی با قیر رایگان آسفالت شد

[ad_1]

غلامرضا امیدوار روز سه شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این زمینه ۶۰۰ میلیارد ریال سهمیه قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای تخصیص یافت.

وی بیان کرد: با این میزان قیر رایگان معابر بیش از ۱۲۰ روستا در مناطق مختلف استان آسفالت شد.

امیدوار ابراز کرد: تاکنون آسفالت بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزارمتر مربع  از معابر روستاهای این استان با قیر رایگان انجام شده است.

وی اظهار داشت:  با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است.

امیدوار  با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ درصد از اعتبارات بنیاد مسکن این استان تخصصیص یافته است گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال در سال مالی ۹۹-۹۸ برای اجرای ۲۷۹ طرح عمران روستای در نظر گرفته شد.

وی اظهار داشت: طرح های عمران روستایی بنیاد مسکن  استان ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امیدوار گفت: طرح هادی ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان تاکنون تهیه شده است.

وی افزود: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و جذب سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از مزایای اجرای طرح‌های هادی در روستاهاست.

حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از ۳۱۴ هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنند و از این رو برنامه ریزی در حوزه روستایی تأثیر بسزایی در بخش زیادی از جمعیت این استان دارد.

از سال ۱۳۹۴ تاکنون سیاست دولت بر اختصاص قیر رایگان از محل قیر تولیدی وزارت نفت به سازمان همیاری شهرداری ها، سازمان نوسازی مدارس و وزارت راه و شهرسازی بوده که در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز سهمی از این قیر داشته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید