یکهزارو ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان دزفول توزیع شد

[ad_1]

دبیر قرارگاه رزمایش مواسات و همدلی و کمک‌های مومنانه مقام معظم رهبری در دزفول در جریان توزیع این بسته‌های معیشتی به خبرنگار ایرنا گفت: امروز در مرحله دوم این رزمایش، کاروان بسته‌های معیشتی وارد دزفول شد و توزیع مواد غذایی و خوراکی بین نیازمندان آغاز شد.

امیر ظاهرطحان افزود: گروه های جهادی و نیکوکاران، نیازمندان را شناسایی و توزیع این بسته های معیشتی را که شامل روغن، برنج، ماکارونی، حبوبات، قند، شکر و رب گوجه فرنگی هستند، برعهده دارند.

وی ادامه داد: ارزش ریالی هر بسته معیشتی بین ۲ تا سه میلیون ریال است که با اولویت مناطق محروم و حاشیه ای توزیع می‌شوند. 

ظاهرطحان گفت: در مرحله نخست این رزمایش، بسته های معیشتی با کمک خیران و نیکوکاران تامین و توسط سپاه بین نیازمندان توزیع شدند ولی مرحله دوم با کمک مقام معظم رهبری تهیه و توزیع می‌شوند.

وی با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش مواسات و همدلی در آستانه میلاد امام حسن مجتبی(ع ) و مرحله چهارم عید سعید فطر خواهد بود، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت تجمع در مساجد و حسینیه ها، کمک های مردمی به صورت مواد غذایی خشکه بین نیازمندان توزیع می‌شوند. 

خادم ستاد اربعین مواکب دزفول نیز گفت: با همت نیکوکاران، آشپزخانه ستاد اربعین زیر نظر امام جمعه دزفول در محل مصلای امام علی (ع) دایر شده و کار را برای افرادی که قصد پخت و توزیع غذای گرم دارند آسان کرده است.

سید عزت اله پژوهیده افزود: خادمان امام حسین (ع) هر روز بطور متوسط ۴۰۰ پرس غذا که اقلام آن توسط نیکوکاران تهیه شده پخت و بین نیازمندان توزیع می کنند.

وی افزود: پخت غذای گرم توسط ستاد اربعین دزفول از نیمه شعبان آغاز شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید