یمن پیشروی متجاوزان سعودی را در چند جبهه دفع کرد

[ad_1]

 به گزارش شبکه خبری المسیره، سرتیپ یحیی سریع گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن روز جمعه، ۶ مورد تلاش مزدوران سعودی-آمریکایی را برای پیشروی در جبهه های مختلف دفع کردند.

وی در حساب توئیتری خود نوشت: نیروهای یمنی از بامداد تا ظهر امروز توانستند، ۶ مورد  پیشروی متجاوزان را دفع کنند.

نظامی ارشد یمنی خاطرنشان کرد که سه مورد از تلاش های دشمن برای پیشروی در مناطق قانیه، الجریبات و ناطع در استان البیضا، دو مورد در شهرستان صرواح در استان مارب و یک مورد نیز در منطقه الضبات در استان تعز بوده است.

وی تاکید کرد که نیروهای یمنی  هرگونه پیشروی دشمن را دفع و،تلفات سنگینی به آنها وارد کردند که به کشته و زخمی شدن ده ها تن از آنها انجامید.

وی تاکید  کرد که نیروی  مسلح یمن برای مقابله با تنش آفرینی دشمن در جبهه های مختلف در آمادگی کامل بسر می برند و سرنوشت هر گونه جنگ افروزی  دشمن ناکامی و شکست خواهد بود.

حملات اخیر در حالی است که ائتلاف سعودی روز گذشته از اعلام آتش بس دو هفته ای و امکان تمدید آن خبر داد.

ترکی المالکی” سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بامداد پنجشنبه بطور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس ۲ هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است.

این درحالی است که با وجود اعلام آتش‌بس، حملات ائتلاف سعودی به یمن ادامه دارد و دستکم از روز پنجشنبه و آغاز آتش‌بس ۲ غیر نظامی کشته شدند.

بسیاری از مقام‌های یمنی نسبت به نیت عربستان در این خصوص ابراز تردید کرده‌اند و معتقدند این تاکتیک جدید است تا ائتلاف بتواند از آن برای تجدید قوا و جبران خسارت‌های اخیر خود استفاده کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید