کمک ۲۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان به مناطق محروم ایلام

[ad_1]

قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: مقرر شده است بنیاد مستضعفان علاوه بر شهرستان ملکشاهی، هلیلان را نیز در پایلوت محرومیت زدایی خود قرار دهد.

وی افزود: با وجود خدمات ارزشمند نظام در مناطق محروم اما با توجه به عمق محرومیت ها باید یک همت و اقدام جهادی انجام شود تا این مناطق از محرومیت خارج شوند و سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی خانواده های ساکن در این مناطق بیشتر شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم آسیب های اجتماعی چون گرایش به مواد مخدر بیشتر از سایر نقاط است و یکی از راه های مهم رفع معضلات اجتماعی در مناطق محروم ایجاد توسعه حداکثری در این مناطق است.

وی از توسعه به عنوان یکی از مهمترین راهبردها در کاهش آسیب های اجتماعی نام برد و اضافه کرد: مسوولان باید در کنار مبارزه با بیماری کرونا مسائل توسعه ای و ضروری مردم را نیز دنبال کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان شدن هلیلان یک قدم بزرگ در راستای رفع محرومیت و توسعه این منطقه بود، گفت: چندین پروژه مهم توسط بنیاد مستضعفان و قرارگاه امام محمد باقر(ع) وابسته به وزارت اطلاعات و دولت در این منطقه در دستور کار است.

استاندار ایلام افزود: دو پروژه مهم کشاورزی در شهرستان هلیلان در دست اقدام است که تکیمل این طرح ها منجر به آبرسانی سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باعث ایجاد تحول بزرگ در این منطقه می شود.

وی تاکید کرد: در آینده نزدیک مجموعه ادارات در شهرستان تازه تاسیس هلیلان ایجاد می شود و البته لازم است نهادهای مختلفی مثل بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و دیگر نهادهای حمایتی مشارکت بیشتری در عمران و آبادانی هلیلان و دیگر مناطق محروم استان داشته باشند.

سلیمانی دشتکی در مورد حادثه تلخ خودکشی دختربچه اهل هلیلان هم ضمن ابراز تاسف گفت: در این خصوص یک تیم مسوول بررسی موضوع شده است اما نباید با انتشار برخی پیش قضاوت ها، اظهار نظرها و گمانه زنی های غیرمستند خوراک تبلیغاتی دشمنان نظام را تهیه کند.

وی یادآور شد: برخی افراد و رسانه ها بدون اطلاع دقیق از موضوع بصورت مغرضانه به تشریح این مساله پرداختند، اما در این بین یک دسته از رسانه ها ضمن بیان نقطه نظرات خود در کنار نقاط ضعف، نقاط قوت و خدمات را نیز گفتند با این حال از مشاوره و نظر کارشناسی افراد در این خصوص استقبال می شود.

وی افزود: نظام خدمات بسیار خوبی در هلیلان ظرف یکی دو سال اخیر انجام داده است و امروز کار توسعه این منطقه به طور جدی در دستور کار است.

به گفته استاندار ایلام کار فرهنگی، استفاده از ظرفیت بزرگان، نخبگان و خیرین منطقه به علاوه کار عمرانی، ایجاد توسعه و اشتغال ضمن رفع محرومیت ها، آسیب پذیری های اجتماعی را نیز کاهش می دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید