کلاهبردار ۱۵۰ میلیاردی در یزد دستگیر شد

[ad_1]

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد روز چهارشنبه با اعلام این خبر ، افزود: با توجه به شکایت تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی به بهانه خرید و فروش مصالح ساختمانی مبالغ هنگفتی را از آنها کلاهبرداری کرده ، رسیدگی به این پرونده  به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهم با تاسیس یک شرکت فروش کاشی و اقدامات متقلبانه از کارخانه‌های گوناگون به صورت درازمدت کاشی و سرامیک خریداری و پول آن را پرداخت نکرده و از سوی دیگر با پیش فروش آن به شهروندان وجه نقد از آنها دریافت و در موعد مقرر از تحویل اجناس، خودداری کرده و به جای آن چک‌های جعلی به شاکیان تحویل داده است.

فرمانده انتطامی یزد تصریح کرد: با هماهنگی قضایی و کار گسترده اطلاعاتی و اقدامات میدانی پلیس، مخفیگاه متهم فراری را در شهر یزد شناسایی و این کلاهبردار را که قصد فرار و خروج از کشور را داشت در عملیاتی غافلگیرانه هنگام ورود به مخفیگاهش دستگیر شد.

بهدانی‌فرد خاطر نشان کرد: متهم به خیانت در امانت، جعل و استفاده از سند مجعول اعتراف و در اختیار مقامات قضائی قرار گرفت.

وی با  بیان اینکه این اقدام به موقع پلیس در دستگیری متهم باعث رضایت مال باختگان از پلیس را به همراه داشت، افزود: شهروندان در زمان خرید و فروش و معامله، مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند و  به افرادی که از آنان شناختی ندارد، اعتماد نکنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید