کلاس‌های داوری با استانداردهای فیفا در مشهد برگزار شد

[ad_1]

محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کلاس‌ها به صورت عملی و تئوری با انجام یک دیدار فوتبال و قضاوت آموزشی این دیدار با حضور ۱۰۰ داور مرد از سراسر استان برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰ داور زن نیز از شهرستان‌های مختلف در کلاس‌های تئوری این دوره یک روزه شرکت کردند.

داور بین‌المللی فیفا در حاشیه کلاس‌های پیش‌فصل داوری استان خراسان رضوی نیز گفت: به همت و تلاش هیات فوتبال خراسان رضوی و کمیته داوران استان، برای نخستین بار در این استان شاهد برگزاری کلاس‌های پیش فصل داوری، مطابق با استانداردهای فیفا و AFC هستیم.

رضا سخندان افزود: دعوت از یک تیم برای مسابقه و شبیه‌سازی شرایط، اقدام ارزشمندی بود و موجب ارتقای سطح کیفی دوره شد و داوران شرکت‌کننده در این کلاس‌ها ازنظر بدنی و روانی از شرایط مناسب برخوردار بوده و آماده شروع مسابقات هستند.

وی ادامه داد: طی حدود هشت سال اخیر توجه شایانی را از سوی هیات فوتبال استان به داوران بومی شاهد نبودیم که طی یک سال گذشته این نقیصه برطرف شده و توجه بیشتری به داوران خراسانی می‌شود.

این داور بین‌المللی فیفا گفت: امیدواریم در آینده اتفاقات خوبی برای داوری استان رقم بخورد و به دوران طلایی خود برگردیم که چندین داور و کمک‌داور خراسانی در عرصه‌های بین‌المللی می‌درخشیدند و برای استان و کشور افتخارآفرینی می‌کردند اما تحقق این مهم و بازگشت به دوران اوج و طلایی نیازمند امکانات بیشتر زیرساختی و مالی و همدلی و همفکری فعالان بخش داوری است.

وی افزود: استان خراسان رضوی از داوران خوبی برخوردار است ولی طی سال‌های گذشته به داوران شهرستانی کم‌توجهی شده و همین موضوع موجب ضعیف شدن داوری شهرستان‌های خراسان رضوی شده است، داوری استان نیاز به حمایت بیشتری دارد چرا که از ظرفیت‌های خوبی برخورداریم و این عرصه نیازمند حمایت و امکانات بیشتر است.  

سخندان ادامه داد: شرایط داوری بانوان در کشور، متفاوت از مردان است لذا توجه خاصی نیز باید به آنها داشته باشیم. در خراسان رضوی ۱۵ بانوی داور و کمک‌داور داریم که با ایجاد بستر و شرایط و امکانات مناسب می‌توان زمینه درخشش آنها را فراهم کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید