کرونا حدود ۴۰ درصد فروش جهانی خودرو را کاهش داد

[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه فایننشال تایمز، مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC) که در زمینه تحلیل اخبار و پیش بینی‌های بازار صنعت خودرو فعالیت می‌کند، اعلام کرد که میزان فروش جهانی خودرو در ماه گذشته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته و به سطحی رسیده است که با عمق بحران مالی همگام بوده است.  

براساس گزارش مرکز ال‌ام سی، میزان فروش در مقایسه با ماه مارس (اسفند-فروردین) ۳۷.۹ درصد کاهش یافته است و با متوسط نرخ فروش سالانه به کمتر از ۵۸ میلیون واحد در سال رسیده است.  

در گزارش مرکز پیش بینی تولید خودرو آمده است که با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای مهار ویروس (کرونا) که تاثیر بسزایی بر فعالیت‌های اقتصادی داشته است، انتظار می رود کاهش بیشتر فروش خودرو در ماه‌های آینده صورت بگیرد.  

به گزارش فایننشال تایمز، بعداز شیوع ویروس کرونا از مبدا چین به اروپا و آمریکا هم اکنون فروش خودرو در هر منطقه‌ای رخ داده است.  

افزایش بازار فروش چین در ماه گذشته با بازگشایی بازار برای جبران نزولی معاملات در دو بازار بزرگ  آمریکای شمالی و اروپا کافی نبود.  

فروش خودروهای در ایالات متحده در ماه مارس با ۳۸.۶ درصد کاهش به ۹۸۳ هزار واحد رسید که پایین‌ترین سطح از مارس سال ۲۰۰۹ می‌باشد، این در حالی است که فروش خودرو در کانادا نیز به نصف رسیده است.  

براساس گزارش مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC)، فروش خودرو در اروپای غربی نیز از نصف هم بیشتر کاهش یافته و آمریکای لاتین نیز شاهد کاهش چشمگیر خودرو بوده است.  

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی تا کنون یک میلیون و ۹۷۹ هزار و ۸۵۳ نفر مبتلا و ۱۲۴ هزار و ۹۱۸ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵۶ هزار و ۵۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید