کاخ سفید گزارش به کنگره درباره امنیت انتخابات را متوقف کرد

کاخ سفید گزارش به کنگره درباره امنیت انتخابات را متوقف کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «جان رتکلیف» عضو پیشین مجلس نمایندگان آمریکا که به تازگی از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور به عنوان مدیر اطلاعات ملی منصوب شده، در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که جلسات حضوری گزارش‌دهی درباره امنیت انتخابات را متوقف می‌کند.

براساس این گزارش، رتکلیف به سنا و مجلس نمایندگان آمریکا اطلاع داده است که از این پس به صورت مکتوب درباره امنیت انتخابات به کنگره گزارش خواهد داد؛ اقدامی که امکان فشار برای دریافت جزئیات بیشتر را از اعضای کنگره می‌گیرد.

به نوشته رویترز، یک مقام دفتر مدیریت اطلاعات ملی آمریکا گفته است که این تصمیم ناشی از نگرانی رتکلیف درباره افشای اطلاعات حساس پس از نشست‌های گزارش‌دهی است که حاکی از بی‌اعتمادی او به همکاران پیشین خود است.

این تصمیم انتقاد شدید دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا را به دنبال داشته است که روی تلاش کشورهای خارجی برای تاثیرگزاری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و انتخابات پیش رو تمرکز داشتند.

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام را شانه‌خالی کردن کاخ سفید از مسئولیت قانونی آن برای آگاه نگاه داشتن کنگره و خیانت به حق مردم در آگاه شدن از تلاش کشورهای خارجی برای تخریب دموکراسی توصیف کرد.

رتکلیف پیشتر عضو مجلس نمایندگان آمریکا و کمیسیون اطلاعات این مجلس بود که در طول تحقیقات مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا به شدت مدافع ترامپ و مواضع او بود.

[ad_2]

Source link

عزاداری شب عاشورای حسینی در خرم‌آباد Previous post عزاداری شب عاشورای حسینی در خرم‌آباد
امام جمعه ابرکوه: تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای از بندگی به خداست Next post امام جمعه ابرکوه: تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای از بندگی به خداست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *