چین اعلام کرد برای نخستین بار هیچ فوتی بر اثر کرونا نداشته است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، با این حال مقامات چین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ مورد وارداتی مبتلا به کرونا و ۳۰ مورد ناقل خاموش هم در این کشور ثبت شده است.

 گزارش حاکی است شمار مبتلایان به کرونا تا کنون در چین به ۸۱ هزار و ۷۴۰ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۳۱ تن رسیده است در حالی که مجموع ناقلان خاموش هم به عدد یک هزار و ۳۳ تن افزایش یافته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین گزارش کرد با ترخیص ۸۹ بیمار در شبانه روز گذشته در این کشور، شمار کل بهبو یافتگان در چین به ۷۷ هزار و ۱۶۷ تن رسیده است.

بر اساس این گزارش در مناطق هنگ کنگ، تایوان و ماکائو هم یک هزار و ۳۳۱ تن به کرونا مبتلا شده، ۲۸۳ تن درمان و ۱۹ تن هم فوت شده اند.

ووهان مرکز استان هوبی که نزدیک به ۷۶ روز است که در قرنطینه است قرار است از بامداد روز ۸ آوریل/چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹/ به طور کلی از قرنطینه خارج شود و مردم اجازه ورود به این شهر پیدا کنند.

این شهر از ساعت ۱۰ صبح روز ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ /۳ بهمن ۱۳۹۷/ تا کنون قرنطینه شده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر، در سراسر جهان به یک میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۷۴ هزار و ۶۹۷ تن گزارش شده است و ۲۷۸ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید