چین آزمایش های کلینیکی را به دلیل نبود بیمار لغو کرد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه روزنامه چاینا ساینس،  “جونگ نانشان” رییس تیم پزشکان دولت در مبارزه با ویروس کرونا خاطر نشان کرد بسیاری از مطالعات مربوط نیز به دلیل اینکه تصور می شد چین نتواند بسرعت همه گیری را کنترل کند، متوقف شد.

وی گفت البته از ابتدای شیوع بیماری نزدیک به ۶۰۰ آزمایش کلینیکی انجام شده است و محققان چینی کماکان بسیار امیدوارند بتوانند راهی برای درمان ویروس کرونا پیدا کنند.

رییس تیم کارشناسان دولت چین گفت: تلاش های زیادی برای یافتن دارویی با هدف درمان کرونا صورت گرفت اما داوطلبان کافی نبوده اند که بتوانیم آزمایش های کلینیکی بیشتری انجام دهیم.

نشریه نوشت قرار بود روی ۴۵ نفر در شهر پکن در اواسط ماه جاری میلادی آزمایش های کلینیکی انجام شود اما همه آنها ثبت نامشان را پس گرفته اند و داوطلبان مناسب برای این کار وجود ندارد.

جونگ گفت که چنین شرایطی مطلوب نیست زیرا به دلیل نبود داوطلب مناسب و کافی، بسیاری از مطالعات و آزمایش های کلینیکی لازم برای ساخت دارو متوقف شده است.

رییس تیم پزشکان دولت چین افزود که اولین موج شیوع ویروس کرونا گذشته است و برای جلوگیری از موج دوم سرایت ویروس نیز کارهای خوبی صورت گرفته است.

به گفته وی، در مقاطع مختلف آزمایش های کلینیکی صورت گرفت اما بسیاری فکر نمی کردند چین بتواند خیلی زود ویروس را تحت کنترل بگیرد بیشتر داوطلبانی که ثبت نام کرده بودند با مشاهده دستاوردها درخصوص مهار ویروس دیگر از آزمایش صرف نظر کردند.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز جمعه در سراسر جهان، به دو میلیون و ۲۵۰ هزار نفر رسیده که ۱۵۴ هزار و ۲۷۶ تن آنها فوت شده و ۵۷۲ هزار و ۱۰۰ نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند.  

در چین نیز تا کنون ۸۲ هزار و ۷۱۹ تن به بیماری کرونا مبتلا شده و شمار جان باختگان هم بعد از اصلاح آمارهای ووهان به چهار هزار و ۶۳۲ تن افزایش یافته است در عین حال آمارها حاکی است تا امروز یک هزار و ۱۷ بیمار «ناقل خاموش» نیز تحت نظارت پزشکی قرار دارند.

همچنین با بهبود ۵۰ بیمار دیگر در شبانه روز گذشته گذشته، شمار کل درمان شدگان در این کشور هم به ۷۷ هزار و ۲۹ تن رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید