چهار مزیت از فلز انعطاف پذیر لوله فلکسیبل

مجرای فلزی انعطاف پذیر ، که به یک لوله فلزی انعطاف پذیر اشاره دارد ، معمولاً در صنعت لوله برق یا اتصالات نرم در صنعت نصب نیروگاه برق مورد استفاده قرار می گیرد. انعطاف پذیری به اصطلاح به این معنی است که تغییر شکل الاستیک بزرگ است و می تواند آزادانه خم و تغییر شکل شود.

چهار مزیت مجرای فلزی انعطاف پذیر: لوله فلکسیبل

1. انعطاف پذیری خوب و ساخت و ساز آسان.

2. اتصال ساخت و ساز برای شرایط پیچیده.

3. می تواند مختل شود تغییر شکل ، اما همچنین دارای درجه خاصی از استحکام است آسان نیست به آسیب برساند.

4- همراه با سایر مواد ضد آب ، مواد عایق و مواد نسوز ، می تواند از عملکرد مواد استفاده کند.

ما همچنین اتصالات فلزی را ارائه می دهیم ، برای ارتباط با ما خوش آمدید.

مجرای فلزی انعطاف پذیر

قبلی: تأثیر قفل صنعت میلگرد فلزی
بعدی: عایق و عایق انعطاف پذیر در ساختمان ساختمان چیست؟

لوله های استنلس استیل

لوله کشی از جنس استنلس استیل در واقع از لوله کشی مس گران تر است. با این حال ، یک نقطه قیمت بالا نشان دهنده سطح بالایی از کیفیت است. لوله های استنلس استیل قوی و مقاوم در برابر خوردگی هستند. به دلیل توانایی مقاومت در برابر خوردگی ، لوله های استنلس استیل در مناطقی که مستعد ابتلا به آن هستند از قبیل جوامع ساحلی انتخاب مطلوب است.

لوله کشی از جنس استنلس استیل در هر دو نسخه انعطاف پذیر و سفت و سخت در دسترس است و در اندازه های مختلفی ارائه می شود. لوله ها با استفاده از اتصالات در کنار هم قرار می گیرند.

2. لوله های چدنی

لوله فلکسیبل

چدن به عنوان یک ماده لوله کشی مشترک برای سیستم های زهکشی ، به ویژه در نیمه اول قرن بیستم ، استفاده می شد و امروزه هنوز هم در بسیاری از خانه ها یافت می شود. چدن بسیار قوی ، بادوام و سنگین است. چدن همچنین صدا را کاهش داده و در برابر حرارت مقاوم است.

با وجود مزایای استحکام و دوام ، اما یک نقطه ضعف بزرگ چدن این است که به مرور زمان زنگ زدگی مستعد است. در خانه هایی که لوله های چدنی دارند ، اگر یک لوله از تمام طول زنگ زده باشد ، آن بخش را می توان با لوله های پلاستیکی مانند PVC جایگزین کرد. لوله های چدنی در اندازه های مختلفی قرار دارند که کوچکترین آنها معمولاً چهار اینچ است.

3. لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن ، که به عنوان لوله های PB نیز شناخته می شوند ، از اواخر دهه 1970 تا اواسط دهه 1990 گزینه ای محبوب برای لوله کشی بودند. در حقیقت ، حدود 10 میلیون خانه ساخته شده در این بازه زمانی شامل لوله های پلی اتیلن به نوعی بودند. پلی بوتیلن نوعی رزین پلاستیکی است که به عنوان ماده ای آینده نگر دیده می شود ، مناسب برای جایگزینی مس.

این لوله های پلاستیکی خاکستری و ارزان قیمت و کار با آنها آسان بوده است. با این حال ، آنها به نفع خود سقوط کردند زیرا نشان داده شد که لوله های PB مستعد ابتلا به نشت در اتصالات هستند.

4- لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا

تعریف نشده

لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا ، که به عنوان لوله های HDPE نیز شناخته می شوند ، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای خطوط سرویس زیرزمینی هستند ، اگرچه در انواع مختلف لوله کشی کار می کنند. این به دلیل دوام و توانایی مقاومت در برابر خوردگی در HDPE است.

برخی از کدها خواستار تولید خطوط پلاستیکی مدفون از HDPE به جای PVC هستند. لوله های HDPE انعطاف پذیر هستند ، بنابراین به حداقل اتصالات نیاز دارند. در جاهایی که آنها به اتصالات احتیاج دارند ، از فیوژن گرما استفاده می شود و این لوله ها عمدتاً ضد آب هستند.

5. لوله های آهنی سیاه

این نوع لوله کشی شایان ذکر است ، اگرچه باید درک کرد که منظور از آن در کاربردهای لوله کشی نیست. لوله های آهنی سیاه در یک زمان یک ماده لوله کشی محبوب برای تامین آب بودند ، اما امروزه از آنها فقط برای انتقال گاز طبیعی یا پروپان استفاده می شود. آهن سیاه همچنین یک انتخاب محبوب برای سیستم های آب پاش آتش است زیرا به ویژه در مقاومت در برابر حرارت شدید موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید