چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

[ad_1]

اجرای طرح قرآنی ۳۰ روز ۳۰ آیه در جنوب کرمان

مدیر کانون فرهنگی هنری مصباح گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان کانون فرهنگی هنری مصباح طرح ۳۰ روز ۳۰ آیه را در سطح کانون‌های مساجد جنوب کرمان آغاز کرد.

اسماعیل نیک نفس تصریح کرد: یک گروه در فضای مجازی راه اندازی شده و هر روز تفسیر یک آیه از قرآن کریم براساس تفسیر مقام معظم رهبری، در این گروه منتشر می‌شود و پس از گذشت ۱۰ روز، از تفسیر این آیات آزمونی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری هر مرحله نفرات برتر انتخاب می‌شوند و چنانچه تعداد نفرات برتر زیاد باشد، از طریق قرعه کشی جوایزی به تعدادی از آنها اهدا می‌شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری مصباح اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح این است که بچه‌ها علاوه بر تلاوت قرآن کریم در معانی آن تدبر کرده تا به سطح عمیق‌تری از شناخت و معرفت نسبت به خداوند دست یابند و این آیات چراغ راهی برای آنها در زندگی باشد.

کشف ۱۱۲ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس جیرفت

فرمانده انتظامی جیرفت از کشف ۱۱۲ کیلوگرم تریاک دپو شده در یک منزل در عملیات پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا محمدرضایی گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر جیرفت با انجام اقدامات اطلاعاتی دریافتند اعضای یک باند قاچاق موادمخدر قصد دارند یک محموله را در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان دپو و سپس به مرکز کشور منتقل کنند.

وی افزود: در این رابطه ماموران با شناسایی یکی از اعضای اصلی این باند و حضور در محل اختفای وی در یکی از روستاهای اطراف شهرستان موفق شدند، ۱۱ کیسه تریاک به وزن ۱۱۲ کیلوگرم را از صندوق عقب یک دستگاه پژو ۴۰۵ پارک شده در یک منزل کشف کنند.

فرمانده انتظامی جیرفت ادامه داد: در این عملیات یک قاچاقچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

وی بیان داشت: پلیس در اراده خود برای مقابله با تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر مصمم و همراهی شهروندان یکی از ابزارهای مهم در این زمینه است.

تولید روزانه بیش از ۵ هزار ماسک در کارگاه بوعلی جیرفت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: کارگاه تولید ماسک بوعلی روزانه و در ۲ شیفت صبح و عصر بیش از پنج هزار عدد ماسک سه لایه بهداشتی تولید می‌کند.

مسلم مروجی فرد افزود: این کارگاه توانایی افزایش تولید ماسک به میزان هفت هزار عدد در روز را دارد و قابلیت تولید اقلامی همچون لباس ایزوله، گان جراح و بیمار، کلاه جراح و بیمار و همچنیت هولدر ماسک را داراست.

وی اظهار داشت: در کارگاه تولید ماس ک و لوازم بهداشتی هشت نفر به صورت تمام وقت و پنج نفر نیز به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند.

افزون بر ۲۰۰ هزار نفر در جیرفت غربالگری کرونا شدند

رییس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت با بیان اینکه ۲۱۵ هزار و ۶۲۵ نفر در این شهرستان غربالگری کرونا شدند، گفت: طبق آمار ثبت شده بیش از ۹۸ درصد مردم این شهرستان غربالگری شدند.

فرزانه برخوری افزود: این تعداد افراد توسط مراقبان سلامت، بهورزان و نیروهای بسیج سپاه غربالگری شدند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۷۰۳ نفر نیز در مرکز غربالگری ویزیت شده‌اند.

سفر مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاونی روستایی به منطقه جنوب کرمان

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان از سفر مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاونی روستایی به این منطقه خبر داد.

محمد مشایخی گفت: در پی اُفت قیمت محصولات کشاورزی منطقه از جمله پیاز و گوجه‌فرنگی با دستور مقام عالی سازمان مرکزی، مدیر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی به منظور بررسی وضعیت بازار و کیفیت محصولات کشاورزی به جنوب کرمان سفر کرد و از نزدیک مسائل و مشکلات این حوزه را بررسی کرده تا تدابیری برای حل  این مشکلات اندیشیده شود.

 کریم عباس‌زاده حصار مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاونی روستایی از مزارع، میادین خرید و فروش محصولات کشاورزی و کارخانه های رب گوجه فرنگی منطقه جیرفت و کهنوج بازدید کرد.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ظهر یکشنبه (هفتم اردیبهشت‌۹۹) تعداد ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جانباختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۷۱۰ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید