چند خبر کوتاه از استان کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

حسین کلانتری در پیامی آورده است که در یک قرن اخیر به طور متوسط هر ٢۵ سال مدیریت روستایی دستخوش تغییر و تحول بوده است، بطوریکه آخرین تحول در  ٢٢ سال پیش بوده که به موجب قانون (١۴ تیر ١٣٧٧)  تاسیس دهیاری های خود کفا در روستاهای کشور مصوب گردید.

وی افزوده که جمعیت روستایی ۴۴ درصدی استان کهگیلویه و بویراحمد با سکنی گزیدن در ١۶۴٣ روستا که ٩٢٢ روستا کمتر از ٢٠ خانوار و ٧٢١ روستا بالای ٢٠ خانوار دارند، فرصت مغتنمی را برای تولید ،اشتغال پایدار و کسب کارهای نوین و دانش بنیان  فراهم نموده است.

همچنین در این پیام آورده شده است که ۵٩٨ دهیاری در استان با ٢٠۵٨ عضو شورای روستا زمینه خرد جمعی و مشارکت پذیری را در امر توسعه روستایی فراهم نموده است.

وی تاکید کرده است که دهیاری ها نهادی برخاسته از اراده رای مردم در اداره روستا، امروزه  خدمات و تسهیلات عمومی،تقویت و تعمیق روند توسعه اجتماعی و فرهنگی،کنترل کننده روند مهاجرت،زمینه ساز اشتغال پایدار و کسب و کارهای خلاقانه ، نو اورانه و دانش بنیان  در روستاها بر عهده دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرده است که از سوی دیگر جمعیت ۴۶ درصدی شهری استان  در شرایطی که شهرها با سرعت زیاد و از هر جهت رو به توسعه و گسترش هستند،  مشکلاتی همچون ترافیک، پسماندها، هدر رفت انرژی و بهداشت، حاشیه نشینی و گرانی زمین و مسکن، پیامدهای اقتصادی و فرهنگی اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزوده است که در همین راستا برنامه ریزی و آینده نگری  برای تامین آسایش و رفاه، سلامت روانی و اجتماعی، بسط و تعمیق فرهنگ مشارکتی و رضایتمندی شهروندان و دستیابی به شاخصه‌های یک شهر سالم، زیبا، توسعه یافته و پویا، نیازمند خدمت صادقانه و جهادی مدیریت شهری دارد تا با برنامه‌ریزی‌های علمی و عملی مسیر توسعه همه جانبه شهر را هموار و فضایی مطلوب و با نشاط را برای زندگی شهروندان فراهم کنند.

وی توصیه کرده است که نگاه کارشناسانه و بهره گیری از توانایی عالمان و دانشگاهیان در عرصه خطیر سیما و منظر شهرها و روستاها تأکید بر رعایت دقیق قوانین و مقررات، اجرای دولت الکترونیک ،در نظر گرفتن اصول فنی در مقاوم سازی اماکن عمومی و منازل مسکونی و رعایت پدافند غیرعامل، توجه ویژه به مسائل ترافیکی و توسعه حمل و نقل عمومی و فضاهای سبز شهری و روستایی، توجه به گسترش اماکن تفریحی و فرهنگی ،مذهبی و تکریم مردم و پاسخگویی سریع و به موقع با هدف ارتقا سطح رضایت مندی افراد در دستورکار قرار گیرد.

کلانتری در پایان این پیام آورده استن که در آستانه ۱۴ تیر، با تبریک این روز بزرگ که امسال با ایام فرخنده ولادت امام رضا علیه السلام همزمان و متبرک شده، به همه دست‌اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی  دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا  از درگاه پروردگار دانا برای تمامی بزرگوارانی که دغدغه توسعه، پیشرفت و آبادانی استان را دارند،‌ آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون مسٵلت می نمایم.

١۴ تیر ماه به عنوان روز شهرداری و دهیاری در تقویم ثبت شده است.

۱۹۶ راس دام مسرقه در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دنا گفت: ۱۹۶ رأس دام مسروقه در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ گودرز رستمی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در شهرستان دنا و بویراحمد موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی سه سارقان احشام را پس از شناسایی طی عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دنا تصریح کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به سرقت احشام در سطح شهرستان های بویراحمد و دنا اعتراف و ۱۹۶ رأس دام مسروقه از آنان کشف شد.

وی تاکید کرد:  کارشناسان ارزش احشام مسروقه را هشت میلیارد ریال اعلام کرده اند.

سرهنگ رستمی عنوان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و روانه زندان شدند.

تقدیر از عملکرد هوشمندانه پلیس کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نزاع و درگیری 

مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا در جمع مسئولان ارشد انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد خوب و هوشمندانه پلیس کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نزاع و درگیری تقدیر کرد. 

سردار علیرضا جزینی مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا به همراه هیئت همراه با حضور در استان ضمن دیدار با سردار”مهدی انصاری” از نزدیک اقدامات این فرماندهی را مورد بررسی قرار دادند.

سردار جزینی در جلسه با فرمانده و جمعی از مسئولان ارشد انتظامی استان طی سخنانی با  اشاره به تنوع و تعدد مأموریت های ناجا، گفت: تمامی سازمان های مسئول و دستگاه ها باید همچون گذشته به تعامل سازنده و شایسته خود با دستگاه های متولی نظم و امنیت ادامه دهند تا بتوانیم برای توسعه نظم و انضباط اجتماعی و ارتقاء احساس امنیت عمومی مردم گام های موثر، پایدار و ارزشمندی برداریم.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولیت یک فرصت است و باید ازآن فرصت استفاده کرد که باید تلاش کنیم که امروزمان به مانند دیروز نباشد و برای ارائه خدمت به مردم که همانا ولی نعمتان ما هستند تلاش مضاعف کنیم.

سردار جزینی، عملکرد پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد را در اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی به ویژه کاهش نزاع و درگیری را قابل تقدیر دانست و خاطر نشان کرد: بی تردید تعامل و همدلی سازنده با مردم و سرعت عمل در خدمت رسانی مطلوب به آنان، رضایت حق تعالی را در پی خواهد داشت و همان گونه که تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی صادقانه است، اجر آن نیز از سوی خداوند بسیار والا خواهد بود.

در ابتدای این جلسه؛ سردار مهدی انصاری فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از عملکرد پلیس استان، توفیقات به دست آمده و همچنین چالش ها و نیازمندی Vهای این فرماندهی را بیان کرد.

اختلاف دمای زیاد بین گرمترین و سردترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد

گچساران-ایرنا – کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد گفت:اختلاف دمای خنک ترین و سردترین نقطه استان در شبانه روز گذشته به ۲۷ درجه سانتیگراد رسید.

ولی بهره مند اظهار داشت: در شبانه روز گذشته گچساران با ۴۳.۲ و یاسوج با ۱۶.۲ درجه سانتیگراد گرمترین و خنک ترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد گزارش شده است.وی افزود: جو استان تا سه روز آینده پایدار خواهد بود.

مهار ۷۶ مورد آتش سوزی از سوی آتش نشانان شرکت  نفت گچساران 

جعفری دیزگانی رییس اداره روابط عمومی شرکت نفت گچساران اظهار داشت: در راستای حفاظت از محیط های پیرامون نفت و گاز این تعداد عملیات اطفای حریق با تلاش ۲۳۳ نفر از آتش نشانان درخرداد ماه ۱۳۹۹ صورت گرفته است. 

وی افزود با توجه به بارش های سال گذشته و با فرا رسیدن فصل گرما، خشک شدن علف ها و افزایش دما ، وزش بادهای گرم و برخی عوامل انسانی منابع طبیعی گچساران دچار آتش سوزی شده است.

برترین های جشنواره مالک اشتر شهرستان گچساران تجلیل شدند

در آئینی روز شنبه چهاردهم تیر با حضور مسئولان در باشت ۳۰نفر ازبرترین های جشنواره مالک اشتر این شهرستان تجلیل شدند.

فرمانده سپاه باشت در این آئین گفت: برترین های جشنواره مالک اشترباشت در رده های مختلف تجلیل شده اند.

سید علی رضا زاده افزود: این جشنواره سراسیری به منظور معرفی رده ها، حوزه و پایگاه های برتر، معرفی الگوی سازمانی برای حرکت جهادی و انقلابی سایر رده ها، ایجاد وحدت رویه و نظام مند برگزار می شود.

سارق محتویات خودرو در گچساران دستگیر شد

فرمانده انتظامی گچساران از دستگیری سارق محتویات داخل خودرو با اعتراف به پنج فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 
سید محمد موسوی اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در گچساران موضوع بصورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۲ این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضای، با انجام تحقیقات پلیسی گسترده و گشت زنی های هدفمند یک نفر سارق را حین انجام سرقت شناسایی و دستگیر کردند.
موسوی تصریح کرد: متهم در بازجویی های اولیه به پنج فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان گچساران اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی گچساران عنوان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید