پیوندهای آسمانی در اتاق‌های عقد البرز

پیوندهای آسمانی در اتاق‌های عقد البرز

امروز همزمان با اول ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) سه زوج جوان کرجی با حضور در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج و امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج مراسم عقد ازدواج خود را برگزار کردند تا مهر تاییدی بر ازدواج آسان بزنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در حاشیه برگزاری این جشن به خبرنگار ایرنا، گفت: بسیاری از جوانان دوستدار اهل بیت (ع) که خواستار زندگی مشترک همراه با معنویت هستند، زندگی خود را از این اماکن متبرکه آغاز می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی افزود: اتاق های پیوند آسمانی در امامزادگان به منظور انجام یک ازدواج اسلامی و ترویج ازدواج آسان و ساده ایجاد شده اند.
وی با اشاره به اینکه یکی از شرایط اصلی زوجین برای انجام عقد ازدواجشان در امامزادگان مهریه ی کم می باشد، گفت: اجرای این مراسم به صورت کاملا رایگان بوده و خنچه ی عقد این اتاق ها نیز هر ۶ ماه یکبار و در ایامی همچون این روزها توسط خیرین تعویض می شود.
وی یکی از نکات قابل توجه در طول برگزاری این مراسمات را انجام  ۳۰ تا ۴۰ درصد عقدها با مهریه ۱۴ سکه ی بهار آزادی و یا کمتر از این عدد دانست و افزود: حتی عقد ازدواجی با مهریه یک سکه بهار آزادی نیز در این اتاق ها انجام شده است.

دشتکی با اشاره به اینکه براساس بررسی های انجام شده زندگی های مشترکی که در این اماکن مقدس آغاز می شوند از استحکام بیشتری برخوردار هستند, افزود: کمتر از یک درصد این ازدواج ها به جدایی منجر می شود.
وی بیان داشت: زوج هایی که از امامزادگان زندگی مشترک خود را آغاز می کنند حرمت زندگی خود و همدیگر را به احترام این مکان های مقدس نگه می دارند و حتی این امامزادگان پاتوقی در زمان نامزدی و عقدشان می باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بر اجرای موقوفاتی در کمک به ازدواج آسان جوانان برای تهیه جهیزیه و مسکن آنان تاکید کرد و گفت: در استان موقوفاتی داریم که به زوج های جوان نیازمند در تهیه جهیزیه کمک می کنند.

وی اضافه کرد:‌ حتی موقوفه ای داریم که عروس و دامادهای نیازمند می توانند ۲ سال اول زندگی خود را به صورت رایگان در آن زندگی کنند.

دشتکی گفت: هم اکنون از طریق مراکز افق استان البرز در امامزادگان استان ۲ جهیزیه در حال تهیه است.

آیین عقد ازدواج  تاکنون برای  یک هزار زوج جوان در اتاق های عق امامزادگان البرز برگزار شده که ازدواج یک مرد اهل روسیه و  یک خانم فرانسوی از جلوه های زیبایی این آیین ها بوده است.

آستان مقدس امامزادگان استان البرز دارای چهار اتاق عقد پیوندهای آسمانی در امامزادگان حسن (ع) کرج، طاهر (ع)‌مهرشهر، محمد (ع)‌ حصارک کرج و جعفر (ع)‌هشتگرد بوده و در دیگر امامزادگان محیطی فراهم شده تا در صورت نیاز اجرای عقد انجام شود.

مراسم عقد ازدواج زوج های جوان در آستان مقدس امامزادگان استان البرز با توجه به شیوع بیماری کرونا، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فقط با حضور والدین عروس و داماد و با جمعیتی کمتر از ۱۰ نفر برگزار می شود.
نخستین اتاق عقد پیوندهای اسمانی در بهمن ماه سال ۸۹ در امامزاده حسن (ع)کرج راه اندازی شد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *