پیش‌بینی برداشت یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان

پیش‌بینی برداشت یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، “علیرضا احمدوندی” روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان لرستان سه هزار و ۷۰ هکتار می‌باشد که ۱۴ هزار تن محصول از این سطح برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۸۰ هکتار زعفران در لرستان کشت شده، افزود: امسال یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان برداشت می‌شود که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش محصول را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد:در بخش گلخانه و کشت گیاهان دارویی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون باغبانی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: کاشت زعفران به دلیل آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز استان لرستان در همه شهرهای استان انجام می‌شود.

به گفته وی شرایط مناسب آب و هوایی در لرستان برای کشت زعفران اگر با حمایت دولت از کشاورزان انجام گیرد می تواند ظرفیتی بزرگ برای تحول اقتصادی در استان و ایجاد اشتغال داشته باشد.

کارشناسان معتقدند امکان بهره برداری طولانی مدت با یک بار کاشت، عدم نیاز به ماشین آلات و ادوات خاص، امکان کاشت در اراضی کوچک از مزایای کشت زعفران است.

سودآوری زعفران ۱۰برابر کشت گندم است و باتوجه به نیاز کم این محصول به آب و همچنین قابلیت کاشت در زمین های غیرقابل کشت، کشاورزان می توانند با کسب آگاهی از نحوه کاشت، داشت و برداشت به کشت این محصول پررونق روی آورند.

[ad_2]

Source link

ریزش معدن در کنگو جان حداقل ۵۰ نفر را گرفت  Previous post ریزش معدن در کنگو جان حداقل ۵۰ نفر را گرفت 
غلبه شوق تحصیل بر بیم کرونا در مدارس مازندران Next post غلبه شوق تحصیل بر بیم کرونا در مدارس مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *