پایش جسمی ۷۵ شهروند آستارا برای سنجش سلامت عمومی

[ad_1]

نظام عباسی روز جمعه در شبکه بهداشت و درمان آستارا اظهار کرد: در این طرح تحقیقاتی ۷۵ فرد به صورت رندوم یا اتفاقی انتخاب شده اند تا مقاومت بدن آنها در مقابل ویروس کرونا از طریق آزمایش ارزیابی شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، ۲ واحد کله پزی و عرضه کننده چای و کباب در شهر آستارا که بدون توجه به اخطار ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت می کردند، روز گذشته پلمب شد.

وی ادامه داد: همکاری مردم در شهرها و روستاها با خانه نشینی و کاهش تردد در بیرون همچنان باید ادامه داشته باشد و هنوز در وضعیت مدیریت بیماری کرونا هستیم.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که این روزها نه تنها کشور ما بلکه بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر کرده، از همان روزهای نخست گیلان را هم به شدت متاثر کرد و این خطه از جمله کانون های این بحران در کشور بود که از این محل هم خسارتهای سنگینی به آن و نیز اقشار آسیب پذیر و مشاغل مختلف وارد شد.

 بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی و ۶ مرکز بهداشت است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید