وقتی سفیر آمریکا از قطعنامه شورای امنیت درباره ایران اطلاعی ندارد

[ad_1]

کلی کرافت شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز ارگان حامی دونالد ترامپ، در پاسخ به سوالی برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران، با تکرار سخنانی از پیش حفظ شده، افزود: هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحاتی ایران نداریم.

وی با این ادعا که می‌دانیم روسیه و چین منتظر اتمام این ممنوعیت هستند تا قادر به فروش سلاح باشند، ادامه داد: تصور کنید که ۲۸ مهرماه بدون ممنوعیت تسلیحاتی ایران فرارسیده باشد؛ چین و روسیه می‌توانند به ایران سلاح بفروشند و ایران هم می‌تواند تسلیحات مدرن شده خود را به سراسر جهان بفروشد.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: ما هیچ انتخاب دیگری جز تجدید تحریم تسلیحاتی ایران و ترویج صلح و امنیت در سراسر جهان نداریم.

کرافت در جواب به این سوال که پاسخ شما به روسیه و چین یا دیگرانی که با قطعنامه آمریکا موافق نیستند، مدعی شد: ما از همه ابزارهای جعبه ابزارمان برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران استفاده می‌کنیم. ما به همه کشورها متعهد هستیم که صلح و امنیت آنها را ارتقا دهیم!

وی با تکرار اتهامات دولت ترامپ علیه ایران به منظور مخفی کردن تروریسم دولتی آمریکا-رژیم صهیونیستی، مدعی شد: ‌ایران، بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. ایران در یمن با تقویت حوثی‌ها، در سوریه با رژیم اسد،‌ ونزوئلا و در عراق با شبه‌نظامیان شیعه، تروریسم را گسترش می‌دهد.

آمریکایی‌ها که از هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷، به طور یکجانبه از برجام خارج شدند و تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفتند، اکنون به دنبال جلوگیری از پایان یافتن محدودیت‌های موجود در قطعنامه ۲۲۳۱ هستند که بخشی از آنها در ۲۷ مهرماه امسال پایان می‌یابد.

برای این کار، آمریکایی‌ها قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه دادند که آخرین خبرهای حاشیه‌ای از آن حکایت دارد که این قطعنامه تنها یک رای مثبت دارد و آن هم خود آمریکا است.

روسیه و چین به شدت با قطعنامه ضد ایرانی آمریکا مخالف هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید