وزش باد شدید در قم آسیب جزیی داشت

[ad_1]

هنوز گزارشی در خصوص سرعت این باد و خسارت های احتمالی منتشر نشده است اما برخی گزارش های میدانی حکایت از شکسته شدن تعدادی درخت و آسیب دیدن برخی سازه ها در برخی مناطق قم داد. 

در همین حال، خبرنگار ایرنا از هواشناسی قم کسب اطلاع کسب کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته طی چند روز آینده جو ناپایدار در سطح استان ادامه دارد که وزش باد شدید موقتی در ساعات بعدازظهر در آن مورد انتظار است.

برمبنای تحلیل نقشه‌ها و تصاویر هواشناسی با عبور موج هواشناسی از تراز میانی جو طی چند روز آینده جو ناپایداری در استان خواهیم داشت و انتظار می رود در ساعاتی به‌خصوص در ساعات بعدازظهر با افزایش ناپایداری‌ها شاهد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی باشیم.

دمای هوا تغییرات منظمی ندارد و تحت تاثیر ساعات عبور این امواج و ناپایداری‌های سطح زمین خواهد بود.

بر اساس برخی مدل های هواشناسی سرعت وزش باد شدید عصرگاهی با جهت وزش شمال – جنوب در سطح استان به خصوص در ارتفاعات جنوب غربی تا ۸۴ کیلومتر نیز پیش بینی شده است.

در همین رابطه وقوع رگبار، آبگرفتگی موقتی معابرعمومی، بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، صاعقه و تگرگ و آسیب به سازه های غیر مقاوم در برابر باد قابل انتظار است.

اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور روان‌آب، احتیاط در تردد جاده‌ای، عدم تردد در بستر رودخانه ها، اتراق نکردن در کنار مسیل‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات، مقاوم سازی سازه‌های غیر مقاوم در برابرباد از جمله نکاتی است که از سوی مسئولان استان و مردم قم در این شرایط باید مورد توجه باشد./

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید