هیات‌های مذهبی کرمان هزینه مراسم های خود را به نیازمندان هدیه کردند

[ad_1]

ایرج کامیابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براین باوریم که در شرایط کرونایی که سلامت مردم در معرض تهدید قرار گرفته   اطعام نیازمندان در ایام محرم و حتی تا اربعین بجای برگزاری مراسم های حضوری و معمول سالانه اجر و پاداش خود را خواهد داشت .

رییس هیات تکیه میدان قلعه افزود: تاکیدات ما بر این بود که در فضاهای بسته به هیچ عنوان مراسمی برگزار نشود و هیات ها نیز میزبان همدیگر نباشند و اگر بخواهند برنامه ای را برگزار کنند باید با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی در یک فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

وی در ارتباط با اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیات ها ابتدا باید در سامانه بیرق ثبت نام و درخواست دهند و پس از کارشناسی و بررسی های کامل با اخذ مجوز می توانند برنامه شان را برگزار کنند.

کامیابی افزود: در این زمینه امسال آموزش و پرورش مدارسی را برای برگزاری مراسم در نظر گرفته است که تحت شرایطی به هیات ها اجاره داده می شود.

رئیس شوراهای هیئات مذهبی استان در ادامه گفت: از آنجا که حفظ جان مردم برای ما اهمیت دارد کارگروه هایی را برای بازرسی و بررسی شرایط قرار دادیم و با متخلفان برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه نیروی انتظامی نیز در کنار ماست.

رئیس هیات تکیه میدان قلعه با اشاره به برنامه های تکیه میدان قلعه گفت: با توجه به شرایط خاصی که حاکم است برنامه های هر ساله را نخواهیم داشت و تنها کاری که با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم انجام دهیم برگزاری یک زیارت عاشورا خواهد بود.

کامیابی با بیان اینکه در فضای بسته تکیه میدان قلعه نمی شود مراسمی را برگزار کرد گفت: اگر شرایط مساعد بود مراسمی با رعایت پروتکل ها در فضای باز مسجد امام و یا مسجد جامع کرمان برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه باید در کنار کادر درمان باشیم اذعان داشت: ما باید با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک با کادر درمان همکاری کنیم، باید غرور را کنار بگذاریم و هر آنچه به ما می گویند را اجرایی کنیم کما اینکه مقام معظم رهبری هم فرمودند هر آنچه که بگویند انجام می دهیم پس دیگر حرفی از این بالاتر نیست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید