هوای سمنان تا ١٠ درجه گرم می‌شود

[ad_1]

ایرج مصطفوی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: با افزایش نسبی پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد دمای هوای و وزش باد نسبتا شدید در استان احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مناطق جنگلی استان سمنان وجود دارد و لازم است تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی ادامه داد: وزش باد شدید در سراسر استان سمنان با شدت بیشتر در نیمه شرقی و جنوبی از جهت شمال به شرق دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ابراز داشت: دمای هوا در برخی نقاط استان مانند گرمسار و ایوانکی با افزایش تدریجی گرمای هوا به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید. 

وی بیان کرد: نوسان دمایی و امکان آسیب در بخش کشاورزی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی، امکان آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه‌ درختان و در برخی نقاط کاهش دید افقی در کنار احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مناطق جنگلی، از آثار تغییرات جوی روزهای آینده در استان سمنان است. 

مصطفوی تصریح کرد: مدیریت مصرف حامل‌‎های انرژی، خودداری از تردد و توقف زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه‌ها و مصالح ساختمانی،  محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها در روزهای آتی به منظور حفظ سلامت توصیه می‌شود.

وی تاکید کرد: شهروندان به منظور جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های مرتعی و جنگلی، از آتش‌افروزی در نقاط مستعد پرهیز و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز رضوان با ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان سمنان پیش‌بینی می‌شود .

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: امروز کمینه دمای ۲۶ و پیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد برای شهر سمنان پیش‌بینی می‌شود. 

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید