هوای سمنان تا ١٠ درجه گرم می‌شود

هوای سمنان تا ١٠ درجه گرم می‌شود

[ad_1]

ایرج مصطفوی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: با افزایش نسبی پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد دمای هوای و وزش باد نسبتا شدید در استان احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مناطق جنگلی استان سمنان وجود دارد و لازم است تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی ادامه داد: وزش باد شدید در سراسر استان سمنان با شدت بیشتر در نیمه شرقی و جنوبی از جهت شمال به شرق دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ابراز داشت: دمای هوا در برخی نقاط استان مانند گرمسار و ایوانکی با افزایش تدریجی گرمای هوا به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید. 

وی بیان کرد: نوسان دمایی و امکان آسیب در بخش کشاورزی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی، امکان آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه‌ درختان و در برخی نقاط کاهش دید افقی در کنار احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مناطق جنگلی، از آثار تغییرات جوی روزهای آینده در استان سمنان است. 

مصطفوی تصریح کرد: مدیریت مصرف حامل‌‎های انرژی، خودداری از تردد و توقف زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه‌ها و مصالح ساختمانی،  محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها در روزهای آتی به منظور حفظ سلامت توصیه می‌شود.

وی تاکید کرد: شهروندان به منظور جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های مرتعی و جنگلی، از آتش‌افروزی در نقاط مستعد پرهیز و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز رضوان با ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان سمنان پیش‌بینی می‌شود .

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: امروز کمینه دمای ۲۶ و پیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد برای شهر سمنان پیش‌بینی می‌شود. 

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

[ad_2]

Source link

نماینده بناب از کم توجهی به زیباسازی شهر انتقاد کرد Previous post نماینده بناب از کم توجهی به زیباسازی شهر انتقاد کرد
خراسان رضوی رتبه دوم کشور در توسعه شهرستانها را به دست آورد Next post خراسان رضوی رتبه دوم کشور در توسعه شهرستانها را به دست آورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *