هنیه خواستار اتخاذ راهبردی برای ساقط کردن معامله قرن شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «اسماعیل هنیه»  که روز شنبه در نشست عربی مقابله با طرح الحاق و معامله قرن که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، صحبت می کرد، خواستار اتخاذ راهبرد جامعی برای ساقط کردن طرح الحاق، معامله قرن و بازگرداندن اعتبار به مسأله فلسطین شد.

وی در تشریح مهم یاد شده گفت: این راهبرد باید مبتنی بر تحقق اتحاد فلسطینیان، مقاومت فراگیر در تمام انواع آن از جمله مقاومت نظامی و همچنین ایجاد یک ائتلاف عربی و اسلامی محکم در منطقه باشد که حامی موضع فلسطین در رد معامله قرن است.

رییس دفتر سیاسی حماس اضافه کرد: ضربات مقاومت برای دشمن صهیونیستی دردآور خواهد بود و طرح الحاق کرانه باختری رأس توطئه صهیونیست‌ها بر پایه راهبرد توسعه‌طلبی، شهرک‌سازی، یهودی‌سازی واخراج فلسطینیان است.

بنیامین نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیهبشت‌ماه) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد و به گفته رسانه‌های صهیونیستی، آخرین مهلت اجرای آن ماه سپتامبر خواهد بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید