همکاری دانشگاه اردکان و بخش صنعت توسعه می یابد

[ad_1]

فاطمه بهجتی اردکانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برگزاری نشست‌ها و پیگیری‌های متعدد، و با هدف همکاری و مشارکت طرفین برای ایجاد و توسعه واحدهای فناور نوپا در داشنگاه، شرکت شتاب دهنده یادشده با امضای تفاهم‌نامه‌ای آمادگی خود را در چارچوب توسعه همکاری ها اعلام کرد.
وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه چهار ساله دانشگاه متعهد شده است با فراهم کردن شرایط استقرار شرکت در دانشگاه و خدمات زیرساختی، زمینه فعالیت‌های دانشجویی و نیز «منتورها» در بین اعضای هیأت علمی فراهم  کند.

رییس دانشگاه اردکان تصریح کرد: در مقابل شرکت شتاب‌دهنده یادشده نیز متعهد گردید ضمن هماهنگی چرخه شتاب دهی با دانشگاه نسبت به حمایت‌های مالی و معنوی از گروه‌های نوآور و ایده‌های دانشجویی و اعضای هیأت علمی اقدام لازم را به عمل آورد.

به گفته وی همچنین شرکت شتاب دهنده متعهد شده است تا در مدت فعالیت خود در دانشگاه نسبت به پرداخت درصد مشخصی از هر قرارداد به دانشگاه اقدام کند.
بهجتی اردکانی  یادآور شد: پیرو تفاهم نامه یادشده و با توجه به ظرفیت ‌های علمی خوبی که در دانشگاه وجود دارد قرارداد پژوهشی تقاضا محوری نیز میان مجتمع صنعتی فولاد چادرملو با دانشگاه منعقد شد.
شرکت شتاب دهنده یادشده در زمینه‌های مربوط به پشتیبانی عملیات اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری در صنایع معدنی، فلزی و غیرفلزی و سایر صنایع مهندسی و تکنولوژی فعالیت می‌کند.

دانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو و ۹۰ نفر عضو هیات علمی دارد، در این واحد دانشگاهی ۴۴ کد رشته تحصیلی دایر است.

مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاهی شهرستان اردکان ۶ هزار و ۲۳۹ نفر است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید