هفته سخت پیش رو در آمریکا؛ شمار جانباختکان کرونایی در حال افزایش است 

[ad_1]

در حالی که خبرگزاری رویترز شامگاه شنبه از جانباختن ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن در آمریکا بر اثر بیماری کووید ۱۹ گزارش داد، اما رسانه‌های این کشور بامداد یکشنبه از افزایش تعداد درگذشتگان به بیش از ۲۰ هزار نفر خبر می‌دهند. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ۱۶ فروردین از دو هفته سخت پیش رو خبر داده بود.

شبکه سی ان ان بامداد یکشنبه به نقل از داده‌های دانشگاه جان هاپکینر نوشت: بیش از ۲۰ هزار نفر در اثر بیماری ویروس کرونا در ایالات متحده جان خود را از دست داده‌اند و اکنون آمریکا دارای بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در جهان است. 

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز، تعداد فوت شدگان ایالات متحده در روز شنبه (به وقت محلی) به ۲۰ هزار و ۳۸۹ نفر رسید و در این خصوص از شمار درگذشتگان ایتالیا که ۱۹ هزار و ۴۶۸ نفر بوده پیشی گرفته است. 

در گزارش دانشگاه جان هاپکینز آمده است که روز جمعه حداقل ۲ هزار و ۷۴ نفر جان خود را به دلیل ویروس کرونا در آمریکا از دست دادند که این بیشترین افزایش جان باختگان بیماری کووید ۱۹ در ایالت متحده به حساب می‌آید. 

طبق آخرین آمارها ۵۲۴ هزار و ۹۰۳ نفر تاکنون در آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند. 

به دنبال شیوع سریع ویروس کرونا در آمریکا، روز شنبه برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، تمام ۵۰ ایالت این کشور در وضعیت اضطراری قرار گرفتند. 

در پی اعلام روز شنبه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، ایالت وایومینگ نیز به عنوان پنجاهمین و آخرین ایالت این کشور در وضعیت اضطراری قرار گرفت.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید