نگهداشت فضای فعالیت‌های مذهبی در فارس در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی

نگهداشت فضای فعالیت‌های مذهبی در فارس در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی

این نشست روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور امام جمعه شیراز، استاندار فارس و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با شرکت  فرمانداران و ائمه جمعه سطح استان فارس به مناسبت هفته نماز جمعه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این نشست ضمن تقدیر از تمام دست اندرکارانی که در خصوص برپایی نماز جمعه برای زنده نگه داشتن یاد خدا در اذهان عمومی تلاش می کنند گفت: برای برپایی نماز جماعت و جمعه با توجه به شرایط بحرانی کروناویروس باید اندیشید که ضمن رعایت چارچوب های بهداشتی، فضای فعالیت های فرهنگی و مذهبی نیز حفظ شود.

آیت الله لطف الله دژکام توصیه کرد: لازم است پیش بینی برای برگزاری مراسم دهه ولایت و ماه محرم و صفر و فعالیت های فرهنگی و مذهبی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا انجام شده و با تدوین یک برنامه منسجم، هماهنگی لازم ایجاد شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نماز جمعه و جماعت در شهرهای با وضعیت قرمز، نباید اقامه شود تاکید کرد: طبق شیوه نامه بهداشتی، لازم است افراد دارای بیماری های زمینه ای از حضور در نماز جماعت و نماز جمعه خودداری کنند.

استاندار فارس نیز در این نشست با اشاره به اهمیت نماز جمعه و نقش ائمه جمعه، بر تلاش برای پررنگ کردن جایگاه نماز جمعه تاکید کرد.

 عنایت اله رحیمی گفت: سه اجتماع در اسلام مورد توجه قرار گرفته است، نماز جماعت، نماز جمعه و حج، که گردهمایی، اجتماع و اتحاد مسلمین را در پی دارد و تاثیرگذاری بر انسجام و اتحاد همکاری بین مسلمانان را به همراه خواهد آورد.

رحیمی افزود: نماز جمعه یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امیدواریم این سنگر دفاع از اسلام، مستحکم تر از گذشته باشد.

استاندار فارس با تقدیر از تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مبارزه با کرونا، تاکید کرد: لازم است برگزاری مراسم های فرهنگی و مذهبی با هماهنگی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های  بهداشتی انجام شود.

رییس دانش علوم پزشکی شیراز نیز ضمن قدردانی از امام جمعه شیراز و استاندار فارس، به پاس حمایت در مبارزه با کرونا ویروس، از همکاری همیشگی ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان های استان با روسای شبکه بهداشت و درمان در پیشبرد اهداف نظام سلامت تقدیر کرد.

مهرزاد لطفی با بیان اینکه ۲۱ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز به سر می برند، تاکید کرد: شهرستان هایی که وضعیت مناسب نیز دارند باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی این وضعیت را حفظ کرده و از گسترش بیماری کرونا جلوگیری کنند.

 وی ادامه داد: مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه جزو هویت و وظایف دینی است، اما به دلیل حفظ سلامت مردم، باید در صورت برگزاری نمازهای جماعت و همچنین نماز جمعه، شیوه های  بهداشتی شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از مهر و سجاده شخصی رعایت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همراهی درون بخشی مسوولان و مشارکت مردم فهیم استان، بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *