نوروز کرونایی رییس مجلس شورای اسلامی

[ad_1]

رئیس مجلس  که در روزهای اوج شیوع این بیماری در قم، در شورای تامین این استان حضور یافته بود، در نخستین روز عید و در  دیدار  وزیر بهداشت بررسی تصمیمات ستاد مقابله با کرونا را در دستور کار قرار داد.

علی لاریجانی در آغازین روزهای نوروز  با حضور در مجتمع بیمارستانی امام خمینی از این مجتمع و بیمارستان در حال تجهیز” کلینیک مهدی”  بازدید و در رزمایش دفاع بیولوژیک شرکت کرد.

رئیس مجلس در همین روزها  بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی سپاه را افتتاح کرد و با فرماندهان قرارگاه های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ منطقه کشور گفت و گوهایی جداگانه داشت تا آخرین راهکارهای مقابله با کرونا را بررسی کند.

لاریجانی علاوه بر این جلسه ای با رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی و برخی دیگر از مدیران ارشد نظام بانکی داشت تا وضعیت عملکرد بانک ها را در بحران کرونا ارزیابی و با خانواده های جانباختگان بانک ها اظهار همدردی کند. 

رییس مجلس همچنین  در دفتر کار خود در بهارستان میزبان  معاون وزیر بهداشت و پژوهشگران حوزه سلامت شد تا حمایت مجلس و مرکز پژوهش های آن را از آخرین تحقیقات پزشکی  برای مهار کرونا سازمان دهد.

لاریجانی  افزون بر این جلسات، برای پیگیری تامین تجهیزات  پزشکی، کالاهای اساسی و اقدامات و تدابیر مورد نیاز تماس‌هایی روزانه با وزرا، فرماندهان نظامی و انتظامی، استانداران و مسئولان و مدیران بیمارستان های استان‌های درگیر داشت. 

در جریان این پیگیری ها گفت و گوی او  با رییس کل بانک مرکزی، نویدی برای صاحبان کسب و کار به همراه داشت و آن تعهد بانک مرکزی به اجرای قانون تسهیل بازپرداخت بدهی صاحبان مشاغل و تمدید فرصت این عده تا خرداد ماه برای مراجعه به شعب بانک ها بود.

مجلس شورای اسلامی البته با فعال کردن ظرفیت‌های دیگر نیز پای کار بود به طوری که در همان روزهای نخست سال با افتتاح سامانه مجلس یار به برگزاری جلسات مجلس به ریاست دکتر لاریجانی پرداخت تا آخرین تحولات مرتبط با کرونا را به سمع و نظر نمایندگان برساند.

هیات رئیسه مجلس هم در نوروز کرونایی ۹۹ با برگزاری بیش از ۸ جلسه به ریاست رییس مجلس به رصد و تدبیر اوضاع پرداخت.

در بحبوحه مقابله با کرونا و در دومین روز از ایام  نوروز رییس مجلس اولویت های” جهش تولید” را نیز به رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و مرکز پژوهش های مجلس ابلاغ کرد که موجب شد هر کدام از این دو نهاد تا کنون چندین جلسه و یک گزارش جامع از نحوه تحقق این مطالبه بحق ملی در کشور داشته باشند.

رئیس مجلس اما علاوه بر ظرفیت‌های داخلی با استفاده از دیپلماسی پارلمانی تلاش‌هایی برای جذب کمک‌های خارجی در دستورکار قرارداد. لاریجانی در تماس‌هایی با روسای مجالس روسیه و ترکیه به رایزنی برای مقابله با کرونا پرداخت.

لاریجانی علاوه بر این با ارسال نامه‌ های مجزا به رییس اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس جهان خواستار لغو تحریم ها در شرایط خاص شیوع کرونا شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید