نماینده مجلس: بودجه گلستان به تناسب دیگر استانها ناچیز است

[ad_1]

 رحمت اله نوروزی عصر شنبه در شورای اداری گلستان اظهار داشت: در حوزه‌هایی همچون انرژی و نیز طرحهای توسعه‌ای قرارگاه خاتم الانبیاء بودجه استان بسیار ناچیز است هرچند برای جبران آن اخیرا اقداماتی انجام شده است. 

وی با بیان اینکه نمایندگان گلستان در مجلس آماده همکاری همه جانبه برای کمک به توسعه استان هستند، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت نمایندگان مردم در جذب اعتبارات ملی بیشتر استفاده کنند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: نمی خواهیم (نمایندگان) در کار دستگاه های اجرایی دخالت داشته باشیم ولی می‌خواهیم حق گلستان را در سطح ملی طلب کنیم.

در این جلسه رییس پارک علم و فناوری گلستان هم گفت: صندوق پژوهش و فناوری در این استان با هدف کمک به شرکت‌های دانش بنیان منطقه با سرمایه گذاری اولیه ۵۰ میلیارد ریالی آغاز به کار کرده است.

مهدی غفاری افزود: در استان گلستان ۱۱۰ واحد فناور، ۳۵ شرکت دانش بنیان و هفت شرکت مرکز رشد فعال وجود دارد.

در شورای اداری گلستان مدیر کل امور عشایری استان هم گفت: جامعه عشایری بخشی از جامعه است و نباید دستگاه ها وظیفه خود را در ارائه خدمت به آنها فراموش کنند.

رضا علیپوری افزود: عشایر گلستان همچون دیگر جامعه عشایری کشور تولیدکننده هستند و بیشتر از جمعیت خود در رونق اقتصاد استان و جهش تولید نقش دارند اما با مشکلاتی مواجهند.

وی اظهار داشت: عشایر گلستان در تامین آب شرب، بهره مندی از جاده مناسب و خدمات گروههای پزشکی و دامپزشکی، طرح اسکان و پوشش تلفن همراه با کمبود و موانعی مواجهند که در این رابطه حمایت دستگاههای مسوول را خواستاریم.

همچنین رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در چهار ماه ابتدای امسال دو میلیون و ۹۸۶ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در این استان تولید شد.

مختار مهاجر افزود: جهش تولید در حوزه کشاورزی استان گلستان حاصل توجه دولت به این بخش در سال های اخیر است.

به گفته وی سرمایه گذاری در حوزه ایجاد صنایع غذایی و تبدیلی، ایجاد گلخانه، لایروبی رودخانه، زهکشی اراضی شمال گلستان و توسعه آبیاری نوین از جمله دستاوردهای دولت در استان است.

سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری گلستان هم در این جلسه گفت که روستای زیارت گرگان نیاز مبرم به متولی و یک مدیر واحد برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز دارد.

عفت همدم افزود: نظارت و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای گردشگری زیارت با فعالیت یکی دو دستگاه مانند امور اراضی و منابع طبیعی کار ساز نبوده و به نتیجه مطلوب نمی رسد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید